Jeśli korzystasz z Google Chrome jesteś narażony na atak hakerski

Marcin Czajkowski
30.04.2019 11:27
google chrome|undefined Fot. pixabay.com/CC0

Google Chrome do najbezpieczniejszych przeglądarek nie należy. Udowodniono to ponownie, korzystając z fałszywego paska do wpisania adresu strony.

Phishing to rodzaj ataku, w którym haker podszywa się pod poważaną organizację, aby wyłudzić dane. Mogą to być hasła, numery kart kredytowych, dane kont bankowych i inne poufne informacje. Najczęściej atak phishingowy przybiera formę maila, ale nie jest to reguła. Udowadnia to James Fisher, który ostrzega przed atakiem, mającym polegać na podmianie paska do wpisania adresu strony w mobilnej wersji Google Chrome.

Przeczytaj także

James Fisher, specjalista ds. bezpieczeństwa w sieci, donosi o kolejnej luce bezpieczeństwa w Google Chrome. Ostatnio Google w ogóle nie ma szczęścia, jeśli chodzi o błędy w kodzie usług oferowanych przez firmę. Na początku marca informowaliśmy o groźnej luce w Chrome, która była aktywnie wykorzystywana przez hakerów zanim Google się o niej dowiedziało, potem o błędzie w kodzie Google Photos, który umożliwiał podejrzenie lokalizacji zainfekowanego komputera. Następnie, donosiliśmy o groźnej luce w mobilnym Chrome, przez którą hakerzy mogli nawet przejąć kontrolę nad telefonem.

Przeczytaj także

Kolejna luka bezpieczeństwa w Google Chrome

Pod koniec kwietnia ponownie okazało się, że łatwym celem może być mobilna wersja Google Chrome. Fisher stworzył stronę, która oszukuje użytkowników korzystających z aplikacji. Kiedy przewiniemy stronę, pasek adresu jest zastępowany przez fałszywy.

fisher Fot. foto: zrzut ekranu

Informatyk zastosował co prawda jedynie obrazek, ale według niego bez problemu można stworzyć też interaktywną jego wersję. W ten sposób przestępcy mogą wyłudzać np. dane do logowania do serwisów internetowych i kont bankowych.

Przeczytaj także

Kto jest zagrożony atakiem?

Zagrożeni atakiem hakerskim są wszyscy, którzy korzystają z mobilnej wersji Google Chrome na Androidzie. Sposobem, aby się przed nim uchronić jest dokładne sprawdzanie, czy cały interfejs aplikacji wyświetla się poprawnie. 9to5mac donosi, że po zablokowaniu i odblokowaniu urządzenia przez moment widoczny jest prawidłowy pasek do wpisywania adresu.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.