Kanibal miał zabić 13-latka. Znaleziono ściętą głowę i poszarpane kawałki mięsa

22.07.2021 12:53
Kanibal miał zabić 13-latka. Znaleziono ściętą głowę i poszarpane kawałki mięsa Fot. shutterstock

Przerażająca zbrodnia we Francji. Kanibal miał zabić 13-latka. Oderwaną głowę i poszarpane kawałki mięsa odnaleziono w mieszkaniu podejrzanego

Do szokującego zdarzenia doszło 18 lipca 2021 roku w Tarascon w południowo-wschodniej Francji. Tamtejsza policja zastrzeliła 32-letniego mężczyznę, którego podejrzewała o kanibalizm i zamordowanie dziecka.

Makabryczne znalezisko. Kanibal miał zabić 13-latka

Jak informuje "Le Parisien" funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o znalezieniu rozczłonkowanego ciała w jednym z mieszkań.  Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że znalezione zwłoki należą prawdopodobnie do 13-letniego chłopca, który zaginął kilka dni wcześniej w tym regionie. Chłopiec był poszukiwany po tym jak uciekł z zakładu opiekuńczego w Marsylii i nie dojechał do domu swojej matki, która jak się okazało, mieszkała w pobliżu miejsca znalezienia zwłok.

Polecamy

Znalezione zwłoki były poćwiartowane, a miejscami wręcz rozszarpane. Śledczy są zdania, że mogło dojść do aktu kanibalizmu. Sugerują to między innymi rany na ramieniu i głowie dziecka.

 Rozczłonkowane ciało i głowa ofiary zostały odnalezione około 23:30 w niedzielę wieczorem w mieszkaniu w Tarascon

- poinformował Laurent Gumbau, prokurator z 15-tysięcznego miasta, położonego nad brzegiem rzeki Rodan, w południowo-wschodniej Francji.
Tuż po przybyciu na miejsce policji, sprawca mordu uciekł na dach i przez kilka godzin nie dał się złapać funkcjonariuszom. Gdy policja zdołała w końcu dopaść uciekiniera, wywiązała się strzelanina, w wyniku której 32-latek zmarł.

Obława trwała ponad trzy godziny, zanim został odnaleziony w innej dzielnicy miasta. - Domniemany sprawca zabójstwa osoby znalezionej w mieszkaniu, został zastrzelony około godziny 3:30 nad ranem.

- dodał Gumbau.

Nie do końca wiadomo, dlaczego policja otworzyła ogień. Jak podaje cytowana przez Radio Zet agencja AFP, mężczyzna miał zaburzenia psychiczne. Oprawca miał na swoim koncie kilka wyroków za przemoc, a sąsiedzi zeznali, że był znany ze swoich "zaburzeń psychicznych".

Zobacz również: Naukowcy ostrzegają: Zmiany klimatu spowodują więcej burz i powodzi w Europie

Źródło: Radio Zet, AFP

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.