Kanye West stworzył własny film "Jesus is King". Znamy datę premiery

30.09.2019 11:40
Kanye West|undefined Fot. shutterstock.com

Pierwotnie "Jesus is King" miał być jedynie nowym albumem Kanyego Westa, który kilka tygodni temu na Twitterze zapowiedziała jego żona, Kim Kardashian. Okazuje się jednak, że raper ma nieco większe plany wobec projektu - ogłosił bowiem, że stworzył już film o tym samym tytule.

Kanye West i daty premiery jego albumów to ikoniczny duet. W zeszłym roku Ye zapowiedział, że we wrześniu pojawi się "Yandhi". Rok później album wciąż czeka na ujrzenie światła dziennego. Projekt nieco ewoluował, a West zajął się cotygodniowym projektem Sunday Service, podczas którego wykonywał z chrześcijańskim chórem i instrumentalistami swoje utwory w wersjach gospelowych. Czasami przerabiał też przeboje innych artystów (m.in. Nirvany), a także gospelowe klasyki.

Kanye West stworzył własny film

Jego religijny projekt szybko przerodził się w krążek "Jesus is King", który według zapowiedzi Kim Kardashian miał pojawić się na platformach streamingowych 27 września 2019 roku. Piątek nadszedł, ale album nie doczekał się premiery. Niedługo potem żona Westa poinformowała, że krążek nadejdzie jednak w niedzielę 29 września. Kanye przeprowadził swoje Sunday Service, ale "Jesus is King" nadal pozostawał jedynie pustą obietnicą.

Przeczytaj także

Chwilę po zakończeniu koncertu Westa w mediach społecznościowych pojawiła się jednak informacja, że "Jesus is King" będzie tytułem pełnometrażowego filmu przeznaczonego dla kin IMAX. W opisie możemy przeczytać:

To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie będzie zawierało utwory zaaranżowane przez Westa na modłę gospelową, a także nowe utwory z albumu "Jesus is King". Wszystko to w otoczeniu pięknego i soczystego obrazu i dźwięku IMAX.

Film ma zawierać nagrania ze wspomnianego Sunday Service, a konkretnie z występu w Roden Crater. Produkcja zostanie pokazana w kinach z technologią IMAX 25 października 2019 roku, a seanse odbędą się na całym świecie. Niestety, na razie nie wiemy, czy polskie kina również zorganizują pokazy "Jesus is King". Podobną tajemnicą jest również data premiery albumu o tym samym tytule.

Zobacz także: Kanye West prezentuje Nirvanę w wersji chrześcijańskiej. Posłuchajcie nietypowego "Smells Like Teen Spirit"

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.