Katowice: w mieście grasuje pyton? "Prosimy mieszkańców o czujność"

22.07.2021 15:09
Katowice: w mieście grasuje pyton? "Prosimy mieszkańców o czujność" Fot. shutterstock

W Katowicach grasuje pyton? Na Osiedlu Tysiąclecia mieszkańcy znaleźli dwie wylinki węża. Zostawił je prawdopodobnie pyton o długości ponad dwóch metrów

21 lipca 2021 na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach znaleziono druga wylinkę węża. Okaz ma ponad 2,5 metra długości. Jest to druga wylinka pytona znaleziona w ciągu tygodnia w Katowicach.

W Katowicach grasuje pyton

W okolicach Stawu Maroko znajdującego się na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach odnaleziono wylinkę Pytona Dywanowego. Liczyła ona ponad 2,5 metra długości. Jest to już drugie tego typu znalezisko w tym tygodniu. Pierwszą wylinkę znaleziono kilka dni temu również na Osiedlu Tysiąclecia. Po zbadaniu okazało się, że należała do pytona dywanowego.

Polecamy
Informujemy, że dziś (14 lipca) w godzinach porannych, w okolicach budynku przy ul. Piastów 9 w Katowicach (Os. Tysiąclecia) znaleziona została wylinka pytona dywanowego.

- napisał 14 lipca oficjalny profil miasta Katowice.
Gatunek ten jest bardzo popularny wśród hodowców, ale zdaniem urzędników zwierzę nie należy do żadnej zarejestrowanej hodowli.  

Kolejna wylinka została odnaleziona 21 lipca również na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach.

Patrol straży miejskiej udał się na miejsce, teren zabezpieczył, sprawdził, czy w okolicy nie ma jakiegoś innego zwierzęcia.

– mówi Jacek Pytel, starszy specjalista ds. komunikacji społecznej, Straż Miejska w Katowicach.

Prosimy mieszkańców o czujność. Apelujemy o to, by nie krzywdzić zwierzęcia. Istnieje możliwość kontaktu ze strażnikami miejskimi, którzy będą wysyłać specjalistyczny zespół, który schwyci węża i przekaże go tak, aby zwierzęciu nic się nie stało.

– dodaje Michał Łyczak, rzecznik prasowy UM w Katowicach.

Źródło: Polsat News

Zobacz również: Kanibal miał zabić 13-latka. Znaleziono ściętą głowę i poszarpane kawałki mięsa

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.