Kevin Smith podzielił się ostatnim nagraniem ze Stanem Lee

Sergiusz Kurczuk
31.12.2018 08:57
Stan Lee i Kevin Smith|undefined Fot. Kevin Smith/Instagram

Kevin Smith z okazji 96 rocznicy urodzin Stana Lee postanowił podzielić się ostatnim wspólnym nagraniem ze współtwórcą Marvel Comics.

Początek listopada 2018 roku był bardzo trudny dla wszystkich fanów Marvel Comics. Odszedł Stan Lee - legenda i współtwórca jednego z największych i najpopularniejszych komiksowych uniwersów w historii kultury popularnej. Lee zmarł w wieku 95 lat, kilka tygodni przed swoimi 96. urodzinami. Z tej okazji Kevin Smith postanowił podzielić się ostatnim wspólnym nagraniem z ikoną Marvela.

Stan Lee - Kevin Smith pokazał ostatnie wspólne nagranie z twórcą

Kevin Smith nie powinien być obcy fanom filmów, ale również komiksów. Jest bowiem reżyserem, scenarzystą i aktorem znanym z takich produkcji, jak "Clerks - Sprzedawcy", "Dogma", czy "Jay i Cichy Bob kontratakują". Pracował również nad wieloma komiksami Marvela, między innymi historiami Daredevila w seriach "Guardian Devil" i "Daredevil/Bullseye: The Target," oraz głośnym spin-offie przygód Spider-Mana pod tytułem "Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do". Od wielu lat był również fanem i przyjacielem Stana Lee. Na Instagramie Smitha w dzień 96 urodzin twórcy Marvela, czyli 28 grudnia 2018 roku, pojawiło się wzruszające nagranie. 

Rok temu od dziś w jego 95 urodziny po raz ostatni w swoim życiu widziałem Stana Lee. Od tego czasu widziałem go jedynie na ceremonii odciśnięcia dłoni i stóp do w Chinese Theatre, kiedy byłem wodzirejem na jednym z wydarzeń. Ale 28 grudnia 2017 roku wierna prawa dłoń Stana - Max zaprosił mnie do steak house'a w Beverly Hills na przyjęcie-niespodziankę w imieniu naszego ukochanego pana Liebera. Zapytałem: "Uważasz, że to dobry pomysł, by urządzać przyjęcie-niespodznkę 95-latkowi?". Ale naprawdę był to dobry pomysł, co możecie zobaczyć na nagraniu. Stan przyjął niespodziankę ze spokojem. Pamiętam, że prawie się tam nie stawiłem, ponieważ tego wieczora miałem odcinek do HOLLYWOOD BABBLE-ON (podcast - przyp. red.) z Ralphem Garmanem. Ale wtedy powiedziałem: "The Man skończy 95 lat tylko raz w życiu...". Więc jestem NAPRAWDĘ zadowolony, że wtedy przyszedłem, bo to był ostatni raz, kiedy spotkałem się z moim przyjacielem i bohaterem: dwia miesiące później miałem rozległy atak serca. A dziewięć miesięcy po tym wydarzeniu Stan opuścił nas, by udać się do lepszego miejsca, gdzie zbierają się mistrzowie opowiadania i wspominają, jak ich magiczne słowa zmieniały świat. Wszystkiego najlepszego, Stan. Tęsknimy za tobą, ponieważ dotknąłeś gwiazd, człowieku.

Oprócz krótkiego wideo z przyjęcia urodzinowego Stana Lee, Smith podzielił się również wspólną fotografią z twórcą Marvel Comics. Przypomniał też o swoim ataku serca, którego doznał pod koniec lutego 2018 roku

Stan Lee i Kevin Smith - współpraca

Obaj twórcy poznali się w 1995 roku, kiedy Lee wystąpił w filmie Smitha pod tytułem "Szczury z supermarketu".

Był to jeden z występów gościnnych ikony Marvela. W następnych latach wielokrotnie pracowali nad różnymi przedsięwzięciami, a także pojawiali się wspólnie na konwentach komiksowych. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.