Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Prognoza WHO nie brzmi optymistycznie

24.08.2020 10:42
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)|undefined Fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Szef WHO podzielił się prognozami dotyczącymi koronawirusa. Ile jeszcze potrwa pandemia?

W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja, podczas której szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus wypowiedział się w kwestii przewidywanego czasu trwania pandemii koronawirusa i tego, czy powrócimy kiedyś do normalności. 

Koronawirus - kiedy skończy się pandemia?

Zgodnie z jego oświadczeniem, organizacja żywi nadzieję, że pandemia koronawirusa potrwa jeszcze 2 lata. Ghebreyesus powołał się tutaj na przypadek grypy hiszpanki, która zaatakowała w 1918 roku i trwała właśnie 2 lata. 

Szef WHO zaznaczył przy tym, że choć koronawirus rozprzestrzenia się znacznie szybciej niż hiszpanka, jest to spowodowane głównie tym, że teraz ludzie częściej podróżują. Podkreślił również, że współczesna technologia daje nam możliwość walki i w efekcie powstrzymania wirusa. 

Mamy jednak technologię i wiedzę, by ją powstrzymać.
Przeczytaj także

Czy kiedykolwiek wrócimy jednak do normalności? Tedros Adhanom Ghebreyesus twierdzi, że nie i już zawsze będziemy musieli mieć się na baczności. Epidemiolog Maria Van Kerkhove poruszyła również temat mutacji koronawirusa, nawołując przy tym, że potrzebujemy zwiększonej ilości badań do ich wykrywania

Aktualne badań wskazują, że w wyniku zakażenia koronawirusem na świecie zmarło już 809 tys. osób, a 23,4 mln zostało zakażonych

Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.