„Kobiety powinny współpracować z gwałcicielami i nosić prezerwatywy”. Hinduski reżyser chce tak walczyć z morderstwami na tle seksualnym

05.12.2019 15:07
hinduskie kobiety|undefined Fot. Shutterstock

W Indiach dochodzi co jakiś czas do brutalnych gwałtów. Kobiety, które padają ich ofiarami, są zazwyczaj zabijane przez oprawców. Daniel Shravan, hinduski reżyser, po kolejnej takiej tragedii opublikował na Facebooku prosty sposób na zapobieganie zbrodniom: „trzeba zalegalizować gwałt”.

Reżyser zareagował na śmierć 27-letniej Priyanki Reddy. Kobieta, która zaakceptowała pomoc przypadkowego mężczyzny przy zmianie koła, została przez niego zgwałcona i zamordowana.

Indie to bardzo niebezpieczny kraj. Jego mieszkańcy potrafią bardzo nieufnie podchodzić do obcych i traktować ich bezlitośnie. Pokazuje to przykład pracownika Google, który został zamordowany przez mieszkańców wioski po poczęstowaniu miejscowych dzieci cukierkami. W rezultacie na WhatsAppie pojawiła się plotka, że zamierza je porwać i sprzedać na organy.

Przeczytaj także

Duże niebezpieczeństwo grozi także kobietom. Ze względu na uwarunkowania kulturowe i specyfikę prawa mężczyźni często postrzegają je jako obiekty, które nie muszą mieć takich samych praw jak płeć przeciwna. Widać to chociażby po wywodzie, jaki opublikował na Facebooku . Daniel Shravan, hinduski reżyser.

Już pierwsze słowa szokują. W wypowiedzi czytamy, że rząd powinien zalegalizować „gwałt bez przemocy” (taki, po którym kobieta nie jest zabijana), a potencjalne ofiary powinny współpracować z oprawcami i nosić ze sobą prezerwatywy, żeby gwałciciele nie musieli o nich pamiętać.

Hinduski reżyser zaszokował. Chce zalegalizowania gwałtu

Daniel Shravan przekonuje, że jego pomysł ma na celu ochronę życia kobiet. Oprócz wspomnianej już propozycji reżyser napisał, że wszystkie kobiety kończące 18 lat powinny przejść edukację seksualną, podczas której dowiedziałby się o gwałtach oraz o tym, że „mężczyzna ma potrzeby, którym nie można odmawiać”.

Kobiety powinny według reżysera nosić ze sobą prezerwatywy i w razie potrzeby podawać je gwałcicielom dla swojej ochrony.

rezyser_gwalt_02 Fot. foto: zrzut ekranu Facebook

Reżyser posunął się też do stwierdzenia, że organizacje walczące o prawa kobiet i zaostrzenie prawa dotyczącego gwałtów są głównym powodem, przez który dochodzi do zbrodni.

Mężczyźni, którzy nie mogą dać upustu swoim potrzebom, zaczynają mieć mordercze myśli.

Wypowiedz reżysera spotkała się z bardzo żywiołowymi reakcjami internautów z całego świata. Większości z nich nie nadaje się do publicznego powtórzenia.

Zobacz także: Szef Apple myślał, że oficjalny sklep sprzedaje w Indiach podróbki

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.