Kompaktowa chatka Świętego Mikołaja od Land Rovera

09.12.2016 09:41
Kompaktowa chatka Świętego Mikołaja od Land Rovera Fot. materiały prasowe

Brytyjczycy z okazji nadchodzących świąt postanowili stworzyć przytulną chatkę dla Świętego Mikołaja. Najlepsze jest jednak to, że można ją rozłożyć i przewieźć w modelu Discovery Sport.

Nadchodzący wielkimi krokami okres bożonarodzeniowy Land Rover wykorzystał do celów promocyjnych. W końcu jednym z największych atutów najnowszego Discovery Sport jest jego ogromny bagażnik, który pomieści do 1698 litrów przestrzeni. Imponujące walory praktyczne pozwoliły inżynierom firmy JLR opracować specjalną, rozkładaną chatkę przystosowaną do przewozu właśnie w tym aucie. Mała chałupka stworzona przy wykorzystaniu najnowszych technologii oferuje wystarczająco dużą ilość miejsca dla dwóch dorosłych osób. Dzięki zastosowaniu materiałów izolacyjnych, można cieszyć się ciepłem w jej wnętrzu, nawet jeśli pogoda nie rozpieszcza.

Chatka była testowana przez 12-krotnego zdobywcę Mount Everest – Kentona Coola – w specjalnej komorze o bardzo niskiej temperaturze :

Rośnie popularność wyjazdów off-roadowych, podczas których ludzie chcą się odciąć od cywilizacji i spróbować życia w dziczy. Land Rover to jedyna marka wychodząca naprzeciw takim potrzebom z unikatowym produktem, jakim jest ta mądrze zaprojektowana i bardzo wytrzymała kabina.

Discovery Sport obecnej generacji jest sprzedawany od 2014 roku. To najpopularniejszy model w gamie Land Rovera. W samym 2016 roku na jego zakup zdecydowało się ponad 100 000 osób. Jak twierdzi producent – auto zostało zaprojektowane z myślą o osobach aktywnych. SUV oferuje ogromną przestrzeń w bagażniku oraz możliwość przewiezienia do 7 osób. Do tego pasażerowie mogą liczyć na sporą ilość miejsca na głowy, nogi i barki, co jest zasługą między innymi dużych wymiarów zewnętrznych oraz rozstawu osi wynoszącego 2741 mm.

Osoba odpowiedzialna za projekt „kabiny dla Świętego Mikołaja” – Helen Ali – zdradziła motywy tego przedsięwzięcia:

Chcieliśmy stworzyć świąteczny produkt w stylu Land Rovera. Obszerny i uniwersalny Discovery Sport idealnie nadawał się do tych celów. Wystarczy nacisnąć przyciski i tylne fotele zostaną złożone, tworząc płaską podłogę. To tylko jeden z atutów bagażnika, który jest ponadto szeroki. Mało tego – pasażerowie mają do dyspozycji wiele wnęk, schowków, cup-holderów. Nasz zespół miał ogrom frajdy przy projektowaniu tej chatki. Mogliśmy ją przystosować do jeszcze większych modeli z naszej gamy, ale chcieliśmy udowodnić, że nawet Discovery Sport jest wyjątkowo wszechstronny.

Pracownicy Land Rovera wpierw stworzyli wirtualny model kabiny, która niemalże została do milimetra dopasowana do wnętrza modelu Discovery Sport. Następnie przy współpracy z duńskimi architektami LUMO zbudowali finalny produkt przy wykorzystaniu wytrzymałych materiałów. Dostęp do chatki ułatwiają duże poziome drzwi, a na jej dachu znajdują się panele słoneczne, podczas gdy światła i czajnik można podłączyć za pomocą gniazdka Discovery Sport o mocy 12V.

W projekcie wziął udział również inżynier Muhammed Malik:

Cokolwiek co jest sygnowane przez Land Rovera wyróżnia się wszechstronnością oraz pięknym i prostym designem. Nasza kabina jest bardzo wytrzymała i prosta w transporcie. Wielokrotnie pracowaliśmy z VIP-ami, ale to przedsięwzięcie było zdecydowanie najbardziej nietypowe.

Docelowo Brytyjczycy mają zamiar wykorzystywać chatkę Świętego Mikołaja przez następne lata do wspierania różnorodnych wydarzeń.

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.