Koncepcyjny Aston Martin Vanquish Zagato

24.05.2016 10:35
Koncepcyjny Aston Martin Vanquish Zagato Fot. materiały prasowe

Brytyjska marka od zawsze miała nosa do projektantów, którzy opracowywali wyjątkowo dobrze prezentujące się modele. Tym razem stworzyli oni nowego Vanquisha przy współpracy z włoskim studiem stylistycznym – Zagato.

To już piąty samochód, który opracowały wspólnie obie marki, przy czym pierwszy powstał w 1960 – DB4 GT Zagato – a ostatni, czyli V12 Vantage Zagato, w 2013. Najnowszy, koncepcyjny model stworzono w siedzibie Aston Martina w Gaydon, Anglii. Za projekt odpowiadają między innymi styliści Andrea Zagato oraz Marek Reichman, który nie ukrywa swojego zadowolenia z nowego produktu:

Przez lata formowaliśmy własny, szlachetny język projektowania, przy czym zawsze staraliśmy się iść naprzód, tworząc coś nietypowego, czego dowodem są specjalne serie aut jak CC-100, One-77 i Aston Martin Vulcan. Nowy Vanquish Zagato Concept pokazuje jak nasze dwie marki wspólnymi siłami wykreowały nową definicję designu Aston Martina.

Dyrektor generalny Zagato – Andrea Zagato – potwierdza, że inspirację dla niektórych elementów nadwozia stanowiły starsze modele:

Jesteśmy dumni z naszej bliskiej współpracy oraz ze stworzenia Vanquisha Zagato Concept, będącego zwieńczeniem tej więzi. Auto jest kwintesencją połączenia współczesnego i klasycznego designu z lat 50.

Całe jego nadwozie wykonano z włókien węglowych. Zdaniem twórców nowy samochód to rezultat połączenia wszystkich najlepszych elementów każdego z dotychczas wyprodukowanych Aston Martinów. Zarówno przednie światła LED-owe oraz tylne mają przywodzić na myśl klasyczne Zagato, przy czym te pierwsze są bardzo nowoczesne. Podobne znaleźć można w wyścigowym Vulcanie. Zewnętrzne lusterka z kolei inspirowane są One-77, a wysuwany tylny spojler zapożyczono z DB11.

Wnętrze demonstracyjnego egzemplarza zostało ozdobione dwukolorową skórzaną tapicerką. Wyróżnikiem tego wyjątkowego modelu są między innymi wygrawerowane litery „Z” znajdujące się na zintegrowanych z fotelami zagłówkach, konsoli centralnej i drzwiach. Wszystko wykonano z najwyższej jakości materiałów. Zadbano także o nienaganne spasowanie każdego z elementów – jak przystało na markę premium.

Nowy Aston Martin napędzany jest potężnym silnikiem V12 o mocy 600 KM. Brytyjska marka dopracowała także właściwości jezdne samochodu, dzięki czemu podróż tym autem ma być równie ekscytująca, co oglądanie jego sylwetki.

Jak Wam się podoba koncepcyjny Aston Martin Vanqusih Zagato?

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.