Koronawirus Party i Koronalia. Studenci i młodzież lekkomyślnie świętują wolne na uczelni i w szkole

13.03.2020 16:18
Korona party|undefined Fot. Shutterstock

Zaledwie dwa dni po decyzji Ministra Edukacji Narodowej dotyczącej zamknięcia przedszkoli, szkół i placówek oświatowych młodzi ludzie nie traktując sytuacji poważnie, planują imprezy pod hasłem Koronawirus Party czy Koronalia.

Choć pandemii koronawirusa boi się cały świat, cześć osób nadal stroi sobie żarty z ryzyka zakażenia się śmiertelną chorobą. Internet pełen jest najrozmaitszych memów a studenci i uczniowie wzywają do organizowania Koronawirus party i Koronaliów.

Koronawirus party i Koronalia: Skrajna głupota czy sposób na poradzenie sobie ze strachem?

Temat imprez związanych z pojawieniem się Koronawirusa w Polsce podchwyciły kluby, które proponowały imprezy pod hasłem Koronawirus party. Nieodpowiedzialni właściciele w chwili obecnej starają się wytłumaczyć z własnej głupoty i chęci szybkiego zysku obracając swoje wydarzenia w żart.

Przeczytaj także

Najgłośniejsza tego typu impreza miała się odbyć 15 marca 2020 roku w Gdyni. Organizatorem wydarzenia  miała być firma Hyper Party Centre, która jak twierdzi " jest przedsiębiorstwem zajmującym się organizacją imprez", zaś reklamuje się hasłem: "Udział w naszych melanżach to gwarancja niezapomnianych wrażeń i zajebistej zabawy".
Event zainteresował tysiące trójmiejskich internautów, jednak już następnego dnia organizatorzy musieli wytłumaczyć swoje intencje w osobnym wpisie

Jak tłumaczą organizatorzy Koronawirus party to "satyra na temat wszechobecnej paniki ogarniającej nasz kraj i miało na celu jedynie rozluźnienie atomosfery".

 Nie chcemy przykładać ręki do szerzenia się epidemii koronawirusa. Bawią nas jednak sytuacje takie jak wykupywanie zapasów jedzenia i papieru toaletowego na trzy miesiące czy paradowanie w plastikowych kubłach na głowie. Są one zwyczajnie głupie, a często szkodliwe społecznie (chociażby przez marnotrawstwo jedzenia). Chcieliśmy wyśmiać panikę i pokazać, że może ona mieć jeszcze gorsze skutki niż sam wirus

- czytamy we wpisie na stronie Hyper Party Centre.
Również dwa sądeckie kluby zapragnęły zorganizować wydarzenia, na których „można odkazić się alkoholem”. W tym celu jeden z nich chciał zorganizować w najbliższy weekend cykl imprez "Korona Party Weekend".
Wydarzenie zostało udostępnione na portalach społecznościowych, lecz przyniosło wręcz odwrotny skutek. Wielu internautów było oburzonych tak lekceważącym podejściem do zaleceń sanitarnych.
Na szczęście po interwencji lokalnych mediów oba kluby odwołały lub przeniosły imprezy na inny termin.

Także wielu studentów podeszło do sprawy odwołania sprawy bardzo nie odpowiedzialnie i tłumnie gromadzili się w klubach, świętując "koronalia". Po sieci  krążyło nagranie, na którym studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie świętowali nieprzewidzianą przerwę w nauce. Uczelnie zareagowała natychmiastowo, zapowiadając wyciągnięcie konsekwencji od osób, które zachowały się w tak nieodpowiedzialny sposób.

W sprzedaży pojawiły się również koszulki z napisem Koronowiada 2020 - która miała nazwą w tym roku zastąpić Kortowiadę - czyli olsztyńskie juwenalia. Na szczecie sprzedaż została natychmiast wycofana.

Zobacz również: Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. W Poznaniu zmarła kobieta zarażona wirusem

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.