Kościół Mormonów pomylił Obi-Wan Kenobiego z Jezusem

12.11.2019 09:00
obi jezus|undefined Fot. źródlo: Materiały Prasowe Disney

Kościół w Minnesocie przyciągnął uwagę lokalnych mediów po tym, jak jeden z ich biuletynów otrzymał zdjęcie Obi-Wana na okładce.

Kongregacja w Minnesocie przygotowała biuletyn, który został rozdany wierzącym po wspólnym sakramencie. Gdy członkowie kościoła przyjrzeli się zdjęciom obecnym na okładce biuletynu "Prior Lake Ward" zdziwili się, widząc znajomą twarz. Wiedzieli, jak miałby wyglądać Jezus, ale byli pewni, że ten gość to nie on.

Obi-Wan Kenobi pomylony z Jezusem

Według lokalnej stacji Fox twórca biuletynu wiedział dokładnie, co robi i w ten sposób chciał dodać memiarskiego sznytu biuletynowi, który pojawił się w krótkim czasie w wielu zakątkach sieci.

Przeczytaj także
Byłem w pełni świadomy, tego, co robiłem.

Wyjaśnił użytkownik Twittera, który wziął odpowiedzialność za kolaż zdjęć Jezusa-Wan Kenobiego.

obi

To nie pierwszy raz, gdy akurat to zdjęcie jest zamieszane w żart związany z Jezusem. Kilka lat temu do sieci trafiła seria zdjęć użytkownika Reddita, który wykorzystał właśnie tę fotę i podmienił je ze zdjęciami Chrystusa w domu rodziców.

obi wan jezus

Jeśli było to faktycznie świadome działania osoby odpowiedzialnej za biuletyn warto mu pogratulować wiedzy, jak stworzyć ciekawy marketingowo wiral. Jeśli jest to po prostu efekt lenistwa i słabych umiejętności guglowania - to i tak dobrze, że można się z tego pośmiać.

Pamiętajmy jednak - Jezus nie był biały, nie wyglądał jak Ewan McGregor, a na pewno nie był Jedi.

Zobacz także:  Ewan McGregor kłamał na temat Obi-Wana przez ostatnie 4 lata: "Czuję je*aną ulgę"

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.