Kraków: Zakład Karny laureatem plebiscytu "Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi"

30.10.2020 10:20
Kraków: Zakład Karny laureatem plebiscytu Fot. ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Znamy wyniki plebiscytu "Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi". Wśród laureatów Zakład Karny w Nowej Hucie .

Poznaliśmy wyniki II edycji plebiscytu "Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi". Nagrodzono w nim 38 miejsc w Krakowie, które  dają przykład dobrych praktyk i działań wspierających krakowskie rodziny. Wśród laureatów znalazł się Zakład Karny w Nowej Hucie.

Plebiscyt "Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi"

Projekt realizowany jest już po raz drugi w ramach kampanii "Kraków stawia na rodzinę" objętej honorowym patronatem prezydenta Krakowa.

Przeczytaj także

Kapituła Konkursowa wybierała laureatów w pięciu kategoriach:

  1. hotele, gastronomia i rozrywka
  2. firmy produkcyjne, obiekty handlowo-usługowe i mieszkalne
  3. kultura, sport i rekreacja
  4. urzędy i edukacja
  5. zdrowie

Jak piszą organizatorzy:

Ideą projektu jest promowanie miejsc, w których rodziny z dziećmi są nie tylko mile widziane, a wręcz są oczekiwane. W miejscach tych rodziny czują się dobrze i mogą razem w przyjaznych warunkach spędzać nie tylko czas wolny, ale również razem załatwiać sprawy urzędowe, a w okresie panującej pandemii szczególnie ważne jest by miejsca te, były bezpieczne pod względem sanitarnym i epidemiologicznym.

W 2020 roku wybrano aż 38 obiektów, wśród których znalazły się m.in. znana krakowska restauracja "Aż się uszy trzęsą", Centrum Handlowe M1 Kraków, TAURON Arena Kraków, Ogród Zoologiczny oraz Zakład Karny w Krakowie - Nowej Hucie.

Zakład Karny w Krakowie laureatem plebiscytu "Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi"

Zakład Karny w Krakowie-Nowej Hucie zgłosił się do plebiscytu w kategorii "Urzędy i Edukacja". Chciał pochwalić się swoją salą widzeń z miejscem do rodzinnych spotkań osób pozbawionych wolności ze swoimi dziećmi.

Specjalny kącik dla dzieci istnieje w jednostce od 2014 roku. Został stworzony w ramach realizacji programu readaptacyjnego "zaczarowany świat", a zabawki zakupione zostały w ramach programu norweskiego.
Jak czytamy na stronie sw.gov.pl:

Pomieszczenie zostało obecnie wyremontowane, odświeżone i na nowo dostosowane do potrzeb spotkań osadzonych ze swoimi małymi dziećmi. Zostało udekorowane kolorowymi ścianami, miękką wykładziną, wstawiono dziecięce meble. Znajdują się w nim zabawki, książki, zestawy do rysowania - dzięki temu dziecko może z rodzicem swobodnie porozmawiać, wspólnie malować czy bawić się zabawkami w przestrzeni, która jest dla niego komfortowa i daje poczucie bezpieczeństwa. Dobrze przystosowany kącik zabaw łagodzi wyobrażenie dziecka o więzieniu i zapewnia poczucie bliskości. Stwarza miłą atmosferę i warunki zbliżające do normalności, zmniejsza presję i towarzyszący tej sytuacji stres.

Wszyscy laureaci otrzymają certyfikat "Miejsca Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi", a siedziby laureatów zostaną oznaczone specjalną naklejką.

 

Tymczasem w województwie śląskim doszło do niecodziennego wypadku. Pijany kierowca audi bez prawa jazdy zderzył się z pijanym kierowcą audi bez prawa jazdy

Źródło: sw.gov.pl, krakow.pl

Zobacz również: Przymusowa antykoncepcja dla kobiet. Projekt trafił do parlamentu

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.