Krew Toma Hanksa jest używana w badaniach nad szczepionką na koronawirusa

26.04.2020 12:16
Krew Toma Hanksa jest używana w badaniach nad szczepionką na koronawirusa Fot. MARK RALSTON/AFP/East News

Aktor kilka tygodni temu poinformował, że wraz z żoną Ritą Wilson byli zarażeni koronawirusem. Na szczęście para wyzdrowiała, a teraz ich krew ma pomóc także innym osobom.

Kilka tygodni po wyzdrowieniu z koronawirusa, Tom Hanks i Rita Wilson zaoferowali swoją krew, by pomóc w znalezieniu szczepionki na COVID-19. Na początku marca, u pary zdiagnozowano zarażenie, kiedy to byli w Australii na potrzeby filmu biograficznego o Elvisie Presleyu w reżyserii Baza Luhrmanna.

Tom Hanks i Rita Wilson oddają krew na potrzeby badań nad szczepionką przed COVID-19

Po powrocie do Los Angeles, para udała się na kwarantannę, gdzie na szczęście wyzdrowiała. Hanks pojawił się niedawno w podcaście "Wait Wait... Don't Tell Me!" stacji NPR, gdzie wyjawił, że wraz z żoną oddali swoją krew na potrzeby badań:

Te pytania, to: co mamy teraz zrobić? Czy możemy coś zrobić? I, jak się okazało, jesteśmy nosicielami przeciwciał. Nie tylko nas poprosili - sami wyszliśmy z inicjatywą. Chcecie naszej krwi? Czy możemy wam ją oddać?
Przeczytaj także

Aktor zażartował również, że ma już nawet gotową nazwę na szczepionkę, jeżeli ta powstanie z pomocą krwi jego i jego żony:

Mamy nadzieję, że ją stworzą i wtedy będziemy mogli ją nazwać "Hank-ccine" (po angielsku szczepionka to "vaccine").

Hanks i Wilson czują się dobrze po swoim doświadczeniu z koronawirusem. Aktor wyjawił też, że jego żona miała dużo gorsze objawy, niż on. Kobieta cierpiała z powodu wyższej gorączki, a także straciła zmysł węchu i smaku, przez co przez kilka tygodni jedzenie czegokolwiek nie sprawiało jej przyjemności.  

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.