Lawina głazów porwała busa z turystami. Wideo przeraża

28.07.2021 08:28
Lawina głazów porwała busa z turystami. Wideo przeraża Fot. East News (zdjęcie ilustracyjne)

Ogromna tragedia w Indiach. Lawina olbrzymich głazów zerwała most. Nie żyje dziewięciu turystów, trzy osoby są ranne

Na skutek lawiny, która spadła w Himalajach w północnych Indiach zginęło dziewięć osób, a trzy są ranne. Żywioł porwał busa z turystami i zniszczył most. Zobacz przerażające wideo.

Lawina głazów porwała busa z turystami

Fatalne w skutkach osuniecie się ziemi, miało miejsce na południowych stokach zachodnich Himalajów. Katastrofę spowodowały wyjątkowo ulewne deszcze monsunowe, które nawiedziły ten rejon świata. Gleba, która była bardzo mocno przesiąknięta wodą, zaczęła się osuwać, pociągając za sobą olbrzymie głazy.

Spadająca ze wzgórza lawina zerwała most w stanie Himachal Pradesh. Ogromne głazy przewróciły jadącego drogą busa, który następnie stoczył się ze zbocza. Niektóre z kamieni były większe od samochodu.

Dzisiaj w dystrykcie Kinnaur zdarzył się smutny incydent. 9 turystów w nim zginęło, a trzy osoby są ranne. Do incydentu doszło w dolinie Sankla, gdzie doszło do osunięcia się wzgórza, a w lawinie spadły duże kamienie powodując poważne zniszczenia.

 - skomentował wypadek Dżairam Dakur, szef Madhaja Pradeś.

Polecamy

Ofiarami lawiny byli turyści z Indii, oficer indyjskiej marynarki, lekarka tradycyjnej medycyny - ajuwerdy i księgowa.

Premier Indii Narendra Modi przesłała kondolencje rodzinom ofiar wypadku. Dodał również że wszyscy poszkodowani otrzymają wsparcie z rządowego funduszu pomocy.

Zobacz również: Influencerka zabiła się, spadając z 50 metrów. Jej telefon transmitował do sieci upadek i moment śmierci [WIDEO]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.