Małe węgorzyki tęsknią za ludźmi! ZOO prosi fanów, żeby porozmawiali z nimi na Facetime

Romana Makówka
05.05.2020 19:01
Węgorzyki Ogrodowe|undefined Fot. steffstarr/easystock/Eastnews

Jeśli kwarantanna pozbawiła Cię reszty znajomych albo wręcz przeciwnie masz już dość ich wirtualnej obecności przez całą dobę mamy dla ciebie propozycję! Porozmawiaj z węgorzem przez FaceTime i popraw mu humor!

Gdy z początkiem marca zamknięto Sumida Aquarium w Tokio, przebywające tam zwierzęta zaczęły się cieszyć ciszą i spokojem. Jednak wraz z przedłużaniem się kwarantanny ryby zaczęły się bardzo szybko odzwyczajać od ludzi.

Węgorzyki ogrodowe tęsknią za zwiedzajacymi

Największy problem stanowi grupa 300 węgorzyków ogrodowych (Heteroconger hassi), które przestały opuszczać swoje norki i wyglądają, jakby miały wpaść w depresję. Węgorzyki ogrodowe to niewielkie rybki, które na wolności żyją w Indopacyfiku. Wyglądem przypominają nasze rodzime węgorze.

Przeczytaj także

Rybki długość nawet do 40 cm. Osobniki tego gatunku opanowały do perfekcji zakopywanie się w morskim dnie. Mogą w tej pozycji spędzać całe dnie, czekając na plankton, który niesie prąd morski. Zwierzątka zakopują się na dnie ogonem, tak że spokojnie mogą obserwować, co dzieje się w oceanie.

Węgorzyki ogrodowe nie znoszą samotności. Jeśli spotyka się tę niezwykłą rybę, to tylko w kilku- lub kilkunastoosobowej grupie. Nazwa pochodzi od główki zwierzątek, które noszone przez prądy wodne, przypominają falujący trawnik.

Porozmawiaj z rybą przez FaceTime i popraw jej humor!

Wesołe rybki żyją na co dzień na dnie oceanu, gdzie stale mają towarzystwo w postaci innych żyjących tam gatunków ryb i zwierząt. W swoim szklanym domu przyzwyczajone do tłumów zwiedzających często wychodziły ze swoich kryjówek i zupełnie nie przejmowały się obecnością turystów.
 

Akwarium jest zamknięte od dłuższego czasu, więc zwierzęta nie widzą innych ludzi niż jego pracownicy. Ostatnio zaczynają zapominać o istnieniu ludzi. Zwłaszcza węgorzyki ogrodowe zaczęły się zakopywać w piasku i chować, gdy personel przechodzi obok ich akwarium

– pisze Sumida Aquarium.

Władze akwarium widzą w takim zachowaniu ryb poważny problem. Obecnie nie można stwierdzić czy węgorze są zdrowe. Opiekunowie rybek mają również poważne obawy, że gdy ponownie otworzą Sumida Aquarium w Tokio, zwierzęta mogą przeżyć potężny szok na widok zwiedzających.

Aby pomóc rybom, władze akwarium postanowiły zorganizować wideokonferencję. Pomaga w tym aplikacja FaceTime.

Od 3 maja 2020 w Sumida Aquarium trwa Face Show Festiwal. Przed akwariami, w których mieszkają węgorzyki ogrodowe, pojawiło się 5 tabletów dzięki, którym można porozmawiać z maleńkimi zwierzętami przez FaceTime.
Rybkom można pomachać, zaśpiewać lub po prostu zwierzyć się z sekretów. Pracownicy akwarium proszą jednak, by do nich nie krzyczeć, bo mogą się wystraszyć.

FaceTime to zaprezentowana w 2010 roku i rozwijana przez firmę Apple aplikacja mobilna na iOS, która służy do wykonywania rozmów głosowych lub wideo za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu pozwala komunikować się z innymi osobami bez konieczności ponoszenia opłat za rozmowy telefoniczne.

Zobacz również: Błąd w FaceTime pozwala podsłuchiwać użytkowników, do których się dzwoni

Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.