Kiedy kwarantanna jest już za nudna - mężczyzna przebiegł maraton na własnym balkonie

25.03.2020 13:25
Kiedy kwarantanna jest już za nudna - mężczyzna przebiegł maraton na własnym balkonie Fot. shutterstock.com/zdjęcie poglądowe

Francuz Elisha Nochomovitz biegając w kółko po balkonie długości 7 metrów pokonał maratoński dystans 42,2 km. Niecodzienny wyczyn zadedykował natomiast lekarzom walczącym z COVID-19.

Niektórzy w trakcie kwarantanny zaczynają się uczyć języków, inni studiują biblię, a jeszcze inni pieką chleb albo nagrywają głupie filmiki w internecie. Mieszkaniec Francji Elisha Nochomovitz postanowił natomiast przebiec maraton na swoim balkonie, po to, by pokazać innym, że siedzenie w domu wcale nie ogranicza możliwości spędzania czasu w sposób aktywny. 

Przebiegł maraton na własnym balkonie

Jak w rozmowie z portalem Guardian tłumaczy Nochomovitz, zainspirowały go negatywne komentarze kierowane w stronę władz Francji. Niektórzy obywatele zarzucali bowiem rządowi, że ograniczenie wychodzenia z domu jest zbyt ostre:

Widziałem w mediach społecznościowych sporo negatywnych komentarzy kierowanych w stronę rządu Francji, który zmusił niejako ludzi do pozostania we własnych domach. Ja chciałem pokazać, że w mieszkaniu też możemy aktywnie spędzać czas.
Przeczytaj także

Przy okazji dla niego ważne było podejście do poważnego tematu z humorem, aby pokrzepić lekarzy, spędzających wiele godzin z pacjentami zarażonymi koronawirusem. Jako, że sam nie mógł im bezpośrednio pomóc, to zrobił to z odległości:

Dla mnie to było pokręcone wyzwanie. Poza tym, chciałem wprowadzić do tej ponurej sytuacji bycia w odosobnieniu trochę humoru.

Dla Nochomovitza to był 36. maraton - jak sam przyznał był też jednocześnie najtrudniejszy. Mężczyzna przebiegł swój balkon 6 tysięcy razy, co zajęło mu prawie 7 godzin. My serdecznie gratulujemy samozaparcia i kondycji, bo osiągnięcie robi wrażenie. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.