„Milionerzy”: Pytanie o anielskie ruchańce. Znalibyście odpowiedź?

28.01.2020 12:47
Milionerzy|undefined Fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Pytanie w „Milionerach” za 75 tys. zł wzbudziło wiele emocji i wprawiło widzów w osłupienie. Czym są anielskie ruchańce? Sprawdźcie prawidłową odpowiedź!

"Milionerzy" to niezwykle popularny teleturniej, w którym należy prawidłowo odpowiedzieć na dwanaście pytań, by wygrać główną nagrodę - milion złotych.

Pytania są z różnych dziedzin i często nawiązują do bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie, kontrowersyjnych postaci, bohaterów kultury masowej. Uczestnicy programu w trakcie gry mogą skorzystać z trzech kół ratunkowych - pół na pół, telefon do przyjaciela i pytanie do publiczności.

Milionerzy: Jak brzmiało pytanie za 75 tysięcy złotych?

Ostatni odcinek wyemitowany 27 stycznia 2020 roku zapewnił widzom wiele emocji, a dla gracza stanowił prawdziwy sprawdzian z opanowania i zachowania zimnej krwi.

Przeczytaj także

 Wojciech Lipiński z Krosna radził sobie doskonale z kolejno zadawanymi pytaniami. Uczestnik wiedział, czym jest "szpagat skakany" i czy Papuasi są Indianami. Nie zawahał się również, gdy zapytano go ile ramion ma menora.
Problem pojawił się jednak przy pytaniu numer siedem, za 75 tysięcy złotych.

Gracz z Krosna sprawnie odpowiedział na pierwszych sześć pytań zadanych w teleturnieju Milionerzy. Jednak przy pytaniu numer siedem musiał skorzystać ze wszystkich trzech kół ratunkowych.

Znane na Warmii anielskie ruchańce to:

  • A: wiejskie potańcówki
  • B: ludowe skrzypce
  • C: buduarowe zabawy
  • D: drożdżowe racuchy

Milionerzy: Czym są anielskie ruchańce?

Po wykorzystaniu wszystkich kół ratunkowych Wojciech wybrał odpowiedź D - drożdżowe racuchy. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę.

Anielskie ruchańce bowiem, to niezwykły drożdżowy deser, który został wpisany na listę produktów tradycyjnych. Przepis na ten smakołyk pochodzi z gminy Pasłęk w Aniołowie na Warmii, czym tłumaczy się nietypową nazwę.

Jeśli chcielibyście przygotować go samodzielnie, polecamy Wam sprawdzony przepis.

Niestety Wojtek nie wygrał upragnionego miliona złotych. Zatrzymał się na pytaniu: "Który z pisarzy zmarł w swoim mieszkaniu na Zamku Królewskim w Warszawie?".
Uczestnik zrezygnował z gry i jak się okazało, dobrze zrobił, gdyż ostatecznie obstawiał złą odpowiedź.

Zobacz również: „Milionerzy”: zawodnik poległ na podstawowym pytaniu o silnik spalinowy. Odpowiedzielibyście lepiej?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.