Modest Amaro dostał pod choinkę Porsche 911

22.12.2015 14:55
Modest Amaro dostał pod choinkę Porsche 911 Fot. materiały prasowe

Jednemu z najsłynniejszych polskich szefów kuchni wręczono kluczyki do najnowszego Porsche 911 Carrery S.

Egzemplarz przekazany Wojciechowi wyróżnia się oryginalnym zestawem kolorystycznym – mroźnym niebieskim lakierem i czarnymi felgami kontrastującymi z czerwonymi zaciskami hamulców.

Modest Amaro współpracuje z Porsche, współtworząc m. in. cykl ekskluzywnych wydarzeń kulinarnych Porsche Gourmet Tour. Nie ukrywał on swojego zadowolenia z otrzymanego prezetnu:

Z uwagą śledziłem informacje na temat nowej „911” – i bardzo się cieszę, że będę mógł teraz osobiście przekonać się o jej walorach. Cenię Porsche nie tylko za elegancki, sportowy design, niezrównane osiągi i fantastyczną jakość, ale przede wszystkim za pasję doskonalenia swoich samochodów z szacunkiem dla ich wspaniałej tradycji.

Zobacz oficjalną wiadomość na fanpage'u Porsche:

Odświeżone, ikoniczne Porsche dopiero debiutuje w Polsce. W stosunku do wersji sprzed faceliftingu największe zmiany zaszły pod maską. Jednostki o pojemności 3.4 i 3.8 l zostały zastąpione przez 3-litrowe bi-turbo. Ponadto zmodernizowano zawieszenie i system multimedialny. Model S generuje 420 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego, czyli o 20 KM i 60 Nm więcej niż wcześniej. Do 100 km/h ze startu zatrzymanego rozpędza się w 3,9 s i rozwija maksymalną prędkość 308 km/h.

Moment obrotowy może być przekazywany na tylne koła za pośrednictwem 7-biegowej przekładni ręcznej lub automatycznej skrzyni PDK. Po raz pierwszy w historii w pakiecie Sport Chrono Package auto oferuje wielofunkcyjną kierownicę na wzór tej z znanej z modelu 918. Za pomocą umieszczonego na niej pokrętła można wybrać jeden z czterech trybów jazdy – Normal, Sport, Sport Plus i Individual. Wpływają one na ustawienia zawieszenia, pracę sportowego układu kierowniczego i skrzyni PDK.

W 911 nowością jest także tzw. przycisk Sport Response Button, po naciśnięciu którego układ napędowy przez 20 sekund oferuje wzmożoną, maksymalną wręcz wydajność. Ma to jeszcze bardziej ułatwić wyprzedzanie samochodów na dwukierunkowych drogach.

Ktoś jeszcze ma chrapkę na taki prezent…?

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.