Na Marsie odkryto ludzkie kości? Niesamowite znalezisko nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać

17.06.2020 23:49
Na Marsie odkryto ludzkie kości|undefined Fot. Shuttenstock

W listopadzie 2011 roku, w ramach misji Mars Science Laboratory, NASA wysłała na Marsa łazika Curiosity, który wylądował w kraterze Gale’a 6 sierpnia 2012. Od tego czasu pojazd przesłał na Ziemię niezliczoną ilość zdjęć i materiałów video, które rozpalają wyobraźnię poszukiwaczy pozaziemskiego życia.

Wiele osób godzinami przegląda i analizuje zdjęcia nadsyłane przez marsjańskie łaziki szukając dowodów na to, że niegdyś Mars był tętniącą życiem planetą. 14 czerwca 2020 znowu zrobiło się głośno na temat zdjęcia "ludzkich kości", które na Marsie miał podobno sfotografować łazik. Jaka jest prawda?

Czy na Marsie odkryto ludzkie kości?

Po raz kolejny musimy rozczarować zwolenników teorii spiskowych. Na Marsie nie spoczywają ludzkie szczątki. Fotografia, która ostatnio na nowo rozpala umysły miłośników teorii spiskowych została zrobiona 14 sierpnia 2014 roku, przez instrument MastCam znajdujący się na łaziku Curiosity I ukazuje zupełnie coś innego.

Przeczytaj także

Dlaczego temat zdjęcia powrócił?

14 czerwca 2020 zweryfikowany przez Twitter portorykański astrofizyk i autor trójwymiarowych map Marsa Antonio Paris wrzucił na swoją tablicę zdjęcie z 2014 roku:

Jak się okazało, zdjęcie wywołało ponownie ogromną sensację wśród internautów i w sieci znów pojawiły się komentarze mówiące o tym, że NASA ukrywa obecność kosmitów na Marsie.

Co naprawdę pokazuje zdjęcie domniemanych kości na Marsie?

Widoczne na zdjęciu "ludzkie kości", to tak naprawdę wapienne skały, uformowane w ten sposób za sprawą erozji. Na Marsie nie było nigdy atmosfery na tyle zasobnej w tlen, by pozwolić żyć jakimkolwiek organizmom poza drobnoustrojami, więc nie ma mowy o występowaniu tam żadnego organizmu mogącego pozostawić po sobie taki szkielet kostny.

Gdyby istniało życie na Marsie, naukowcy przypuszczają, że byłyby to małe proste formy życia zwane drobnoustrojami. Mars prawdopodobnie nigdy nie miał wystarczającej ilości tlenu w atmosferze i nigdzie indziej, aby utrzymać bardziej złożone organizmy.

– napisali 6 lat temu we wpisie na blogu NASA naukowcy.

Listę innych dziwnych obiektów wypatrzonych na zdjęciach wysyłanych przez łazik Curiosity możecie zobaczyć tutaj:

Przeczytaj także

Zobacz również: Polacy zaprojektowali luksusową bazę na Marsie. „Twardowsky” mieści 1000 osób i utrzymuje się ze sprzedaży wódki

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.