Netflix nie wytrzymuje nadmiaru zainteresowania? Doszło do ogólnoświatowej awarii platformy

26.03.2020 10:45
Foto: Shutterstock/ zdjęcie poglądowe|undefined Fot. Shutterstock/ zdjęcie poglądowe

Nie działa wam Netflix? Nie martwcie się, nie tylko wam. Doszło do ogólnoświatowej awarii platformy. Czyżby serwery nie wytrzymywały nadmiaru zainteresowania?

W dobie pandemii koronawirusa i związanej z nią kwarantanny, wszelkie platformy VoD otrzymały swoje przysłowiowe "pięć minut". Serwery szaleją, bo ludzie z całego świata wykorzystują nadmiar wolnego czasu w celu nadrobienia serialowo-filmowych zaległości. Tak duże zainteresowanie może się jednak odbić czkawką. Za przykład niech posłuży Netflix - gigant streamingowy, który od kilku godzin działa albo wybiórczo, albo wcale. 

Netflix - doszło do ogólnoświatowej awarii platformy 

Netflix nie jest rzecz jasna pierwszą ofiarą nadmiernego zainteresowania. O tym, co znaczy przeciążenie serwerów przekonali się już miłośnicy gier oraz uczniowie i studenci skazani na naukę zdalną. Jak sytuacja wygląda w przypadku Netfliksa? Od kilku godzin użytkownicy z całego świata narzekają na problemy z platformą. Ta nie działa wcale, lub wyłącznie na niektórych urządzeniach. Przykładowo - zaległości w "Domu z papieru" możecie obecnie nadrobić na telefonie i laptopie, lecz na telewizorze już nie. Konfiguracje bywają jednak różne.

Przeczytaj także

Awaria dotknęła w szczególności mieszkańców Europy i Stanów Zjednoczonych. Co więcej, gdy odwiedzimy Dział Pomocy Netfliksa, napotkamy komunikat informujący nas o wydłużonym czasie oczekiwania na pomoc. Pozostaje zatem liczyć, że technicy szybko uporają się z awarią i będziemy mogli powrócić do oglądania naszych ulubionych produkcji.

Zobacz też: Netflix - nowości na kwiecień 2020. Jakie produkcje zawitają na platformie? 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.