Nie żyje Alan Merrill. Autor hitu "I Love Rock ‘N’ Roll" zmarł z powodu koronawirusa

30.03.2020 08:00
mikrofon |undefined Fot. Venerala/easystock/Eastnews

Kolejna ofiara koronawirusa. Alan Merrill - współtwórca utworu "I Love Rock ‘N’ Roll" zmarł w wyniku COVID-19 w wieku 69 lat. Śmierć muzyka potwierdziła jego córka.

29 marca 2020 roku odszedł wokalista Alan Merill. Przyczyną jego śmierci był koronawirus. Muzyk miał 69 lat.

Nie żyje Alan Merrill. Miał koronawirusa

O śmierci Merilla poinformowała jego córka Laura Merrill za pośrednictwem Facebooka.

Próbowałam zasnąć, ale nie mogę. Wstałam wczoraj całkiem zwyczajnie ze światem u mych stóp, a dziś leżę pusta. Zawsze była bardzo otwarta w mediach społecznościowych, ponieważ wierzyłam, że dzielenie się swoimi doświadczeniami, zarówno dobrymi, jak i złymi może leczyć, nie tylko mnie, ale również innych. Koronawirus zabrał mi dziś rano ojca. Dostałam dwie minuty na pożegnanie się, zanim wypędzono mnie z sali. Wydawał się być spokojny, a kiedy wyszłam, wciąż miałam iskrę nadziei, że nie będzie kolejnym paskiem po prawej stronie ekranu wiadomości CNN/Fox.
Przeszłam jeszcze 50 przecznic do domu z nadzieją w sercu. Miasto, które znałam, było puste. Czułam, że jestem tu jedyną osobą i być może na wiele sposobów rzeczywiście byłam.Jak to się mogło wydarzyć? Byłam na jego koncercie kilka tygodni temu. Zrobiłam mu portret na jego nowy album. Pisałam z nim wcześniej. Właśnie straciłam największą miłość swojego życia i nie będę w stanie przytulić kogokolwiek, bo byłam narażona na wirusa i muszę poddać się dobrowolnej kwarantannie na dwa tygodnie... w samotności.Nie wiem, jak to przetrawić. Potrzebuję waszej pomocy. Proszę, bądźcie bezpieczni. Nikt nie jest na to odporny, a to zagrożenie jest bardzo prawdziwe.

Poruszający wpis to nie tylko podanie informacji o śmierci Alana Merilla, ale również osobista tragedia jego córki, a także apel do osób, które nie zdają sobie sprawy z zagrożenia wynikającego z epidemii koronawirusa.

Przeczytaj także

Alan Merill urodził się 19 lutego 1951 roku na Bronksie w Nowym Jorku. Wraz z perkusistą Paulem Varleyem i gitarzystą Jake'em Hookerem współtworzył zespół The Arrows. W 1975 roku grupa stworzyła przebój "I Love Rock ‘N’ Roll".

To właśnie ten utwór kilka lat później wszedł na stałe do repertuaru Joan Jett & The Blackhearts. Wokalistka wyraziła żal z powodu odejścia Merrilla na swoim Twitterze.

Właśnie dotarła do mnie okropna wieść o śmierci Alana Merrilla. Wysyłam swoją miłość do jego rodziny, przyjaciół i całej społeczności muzycznej. Nadal pamiętam, jak oglądałam The Arrows w telewizji w Londynie i byłam oszołomiona, że ta wykrzyczana piosenka mnie uderzyła. Z wielkim żalem życzę mu udanej podróży na drugą stronę.

Merrill współpracował w swojej karierze z wieloma muzykami. W 1983 roku połączył siły ze zdobywcą nagrody Grammy - producentem Rickiem Derringerem i stworzył swój solowy album. Wielokrotnie grał razem z Meat Loafem. W 1989 roku dostał też angaż do serialu HBO "Encyclopedia Brown". Wydawał solowe albumy w latach 90. i 00., a także był gospodarzem programu telewizyjnego "Across the Pond" emitowanego w MyJam Music Network. Według słów córki w ostatnich tygodniach życia pracował nad swoją najnowszą płytą.

Zobacz też: Till Lindemann z Rammsteina jednak nie ma koronawirusa. Niemieckie media opublikowały sprostowanie [AKTUALIZACJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.