Nie żyje twórczyni efektów specjalnych do "Harry'ego Pottera" i "Spider-Mana"

06.04.2020 11:10
Nie żyje twórczyni efektów specjalnych do "Harry'ego Pottera" i "Spider-Mana" Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

Jak podaje portal Deadline, w wieku 53 lat zmarła Rebecca Ramsey, producentka efektów specjalnych do wielu popularnych wysokobudżetowych filmów ostatnich lat.

Według doniesień wspomnianego Deadline, Rebecca Ramsey wcześniej w 2020 roku upadła w swoim domu, a 7 marca 2020 roku zmarła z powodu komplikacji związanych z wypadkiem. Portal potwierdził informację w rozmowie z rodziną zmarłej. Ramsey od wielu lat pracowała w branży i ostatnio zajmowała się efektami specjalnymi do filmu "Clouds".

Zmarła twórczyni efektów specjalnych do wielu popularnych filmów

W trakcie swojej prawie 25-letniej kariery, Rebecca Ramsey pracowała między innymi nad filmami: "Życie Pi", "Watchmen", "Spider-Man 3", "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka", "Igrzyska śmierci", "Harry Potter i Insygnia Śmierci" (obydwie części), "Mortal Kombat", "Miasteczko Halloween", "Matrix Rewolucje", "Hellboy", "Tożsamość Bourne'a", czy "Richie Rich".

Jej praca została również nagrodzona przez Akademię Filmową - Ramsey otrzymała 2 nominacje za efekty specjalne w "Piratach z Karaibów" i w "Życiu Pi". Za drugi z tych filmów otrzymała Oscara.

Ramsey pracowała w wielu czołowych firmach zajmujących się efektami specjalnymi, wśród których znajdziemy Base Fx, Stargate Studios, Modern Videofilm, Hatch, Gradient Effects, Look Effects, Kaleidoscope Films, Todd AO Digital, czy RGA/LA. 

Znana producentka efektów specjalnych Rebecca Ramsey zmarła 7 marca 2020 roku z powodu komplikacji zdrowotnych po upadku. Artystka miała 53 lata.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.