Nokię 9 po aktualizacji można odblokować paczką gum do żucia

Marcin Czajkowski
24.04.2019 12:01
nokia|undefined Fot. kadr z filmu/Decoded Pixel

Nokia 9 miała sprawić, że fińska firma powróci na szczyt. Informacje o kolejnych wadach urządzenia, docierające do mediów nie pozwalają w to wierzyć.

W lutym 2019 roku Nokia zaprezentowała model 9 PureView, mający być realną konkurencją dla topowych modeli innych firm. Telefon posiada w zasadzie wszystko to, czym powinien dysponować nowy telefon z górnej półki – 6 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci na dane, obsługę ładowania bezprzewodowego, obudowę zgodną ze standardem IP67 oraz ekran OLED typu Pure Display o przekątnej 5,99 cala, rozdzielczości 2880 x 1440 i z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Właśnie z tym ostatnim związane są problemy, zaobserwowane ostatnio przez użytkowników smartfona.

Przeczytaj także

Po aktualizacji Nokię 9 można odblokować wszystkim

18 kwietnia 2019 roku Nokia 9 doczekała się aktualizacji do systemu Android 9 Pie (V4.22C), która miała usprawnić działanie zbudowanego w ekran czytnika linii papilarnych. Niestety, spowodowała dokładnie odwrotny efekt. Zaktualizowane telefony można odblokować właściwie wszystkim, a jeden z użytkowników Twittera zrobił to nawet… paczką gum do żucia.

Użytkownicy donoszą jednak, że problem wcale nie jest nowy. Podobno już przed aktualizacją możliwe było odblokowanie telefonu odciskiem palca osób nieupoważnionych do tego. Co za tym idzie, pozostanie przy wersji oprogramowania V4.21, wcale nie uchroni nas od problemów. Smartfon cały czas będzie mógł być odblokowany przez każdego.

Nie wiadomo, kiedy i czy Nokia naprawi ten błąd. Póki co, zaleca się przełączenie na inną metodę weryfikacji - chociażby kod PIN, czy rozpoznawanie twarzy.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.