Hollywoodzki operator pobił polskiego ratownika medycznego w Bydgoszczy na Camerimage. Wybił mu ząb

Kamil Kacperski
13.11.2018 17:26
Matthew Libatique|undefined Fot. kadr z wideo

Według świadków zdarzenia za incydent był odpowiedzialny Matthew Libatique, operator znany z pracy nad "Czarnym łabędziem", "Mother!" i "Narodziny gwiazdy".

Jak informuje Bydgoszcz.wyborcza.pl, do sytuacji doszło podczas odbywającego się w Bydgoszczy festiwalu filmowego EnergaCamerimage. Matthew Libatique, jeden z gości specjalnych wydarzenia, zamieszkał w bydgoskim hotelu Holiday Inn. Wczesnym porankiem 13 listopada 2018 roku na miejsce zostało wezwane pogotowie i policja, ponieważ Libatique dziwnie się zachowywał. Gdy na miejscu pojawili się ratownicy, operator, który był nominowany do Oscara za pracę przy "Czarnym łabędziu", wdał się z nimi w bójkę. Jeden z nich stracił podczas walki ząb.

Na miejscu pojawiła się również policja, która niestety nie zdołała uspokoić mężczyzny. Libatique zaczął wyzywać funkcjonariuszy. Według świadków, operator dziwnie się zachowywał i był pod wpływem alkoholu. O sprawie napisał radny miasta, a także ratownik medyczny, Szymon Wiłnicki. 

Hollywoodzki operator pobił polskiego ratownika medycznego w Bydgoszczy

Matthew Libatique usłyszy zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, a być może także i ratowników medycznych. Według nieoficjalnych informacji podanych przez RMF FM, mężczyzna miał we krwi 3 promile alkoholu. 

Mężczyzna trafił do celi, gdzie dochodził do siebie (miał rozbity nos). Zarzuty usłyszy najprawdopodobniej 14 listopada 2018 roku. Libatique pracował nad takimi filmami, jak "Iron Man", "Requiem dla snu", "Mother!", "Venom", "Straight Outta Compton", czy "Narodziny gwiazdy". Mężczyzna wyreżyserował również teledyski Metalliki,  Bad Religion, The Cure, Incubusa, Timbalanda, czy Jaya-Z. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.