Odda wyspę za Porsche 918 Spyder

08.08.2016 10:58
Odda wyspę za Porsche 918 Spyder Fot. materiały prasowe

Spora liczba osób może pochwalić się faktem posiadania supersamochodu, jednak relatywnie niewielu jest właścicielami wysp. Do grona tych drugich należy Emilio Cirelli, który chce niejako zamienić się miejscami.

Właściciel prywatnej, niezamieszkałej przez nikogo wyspy chce dokonać nietypowej transakcji już od paru lat. Po raz pierwszy ogłosił się na Craigslist w 2013 roku – chciał wtenczas wejść w posiadanie Ferrari Enzo.

Tym razem tę samą wyspę o powierzchni 12 kilometrów kwadratowych chce zamienić na Porsche 918 Spyder – o czym też poinformował na portalu Racing Junk. Jego „enklawa” znajduje się 16 kilometrów na południe od Daytona Beach na Florydzie. Wyceniania jest na 1 000 000 dolarów. Emilio Cirelli zdradził czemu jest zdecydowany na taką transakcję:

Na samym początku byłem właścicielem restauracji, jednak około 29 lat temu rozpocząłem działalność na rynku nieruchomości, ponieważ zauważyłem w nim większy potencjał. Wyprowadziłem się wtedy na Florydę. Zawsze marzyło mi się posiadanie własnej wyspy. Kiedy w końcu narodziła się taka możliwość, skorzystałem z niej. Obecnie mam 3 wyspy – jedną w Jacksonville, drugą w Ormond Beach.

Jako motoryzacyjny purysta, Cirelli na przestrzeni lat posiadał około 40 aut marki Alfa Romeo, Maserati, jednak teraz swoją uwagę skupia na Porsche, dlatego że jak twierdzi, pojazdy tego producenta są wygodniejsze w codziennym użytkowaniu i tańsze w eksploatacji:

Jestem właścicielem 911 i moim zdaniem to jeden z najlepiej wykonanych i dopracowanych samochodów wszech czasów. Możesz wsiąść do Porsche i jeździć nim, podczas gdy z Ferrari byś nie wytrzymał przy codziennej eksploatacji. Pojazdy niemieckiego producenta ze Stuttgartu są bardziej praktyczne i tańsze w użytkowaniu, bardziej niezawodne. Inne auta, konkurencyjne dla 918, np. LaFerrari i P1, wymagają bardzo kosztownego serwisu rzędu 30 000 dolarów amerykańskich po przejechaniu zaledwie 8 000 kilometrów.

Porsche 918 Spyder napędzane jest 4,6-litrowym silnikiem V8 wspomaganym przez dwie jednostki elektryczne. Łączna moc tandemu wynosi 887 KM. Niebotyczne 1280 Nm maksymalnego momentu obrotowego trafia na obie osie za pośrednictwem 7-biegowej przekładni automatycznej PDK, z czego większość z niej ląduje na tylne koła.

Na długiej pętli Nurburgringu tym samochodem uzyskano oszałamiający czas 6 minut i 57 sekund. To trzecie oficjalne, udokumentowane najszybsze okrążenie na tym torze autem dopuszczonym do ruchu ulicznego.

A Wy wolelibyście być właścicielami wyspy czy Porsche 918?

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.