Opel Vectra w gazie stał się relikwią. "Ksiądz proboszcz to prawdziwy Schumacher"

01.12.2020 11:49
Opel Vectra w gazie stał się relikwią Fot. Adam Burakowski/REPORTER

Nietypowa relikwia przyjechała do podwarszawskiego Radzymina i stanęła (a właściwie została zaparkowana) przed Sanktuarium im. św. Jana Pawła II w specjalnej gablocie.

Opel Vectra A w gazie, to kolejna motoryzacyjna relikwia związana z papieżem Janem Pawłem II. Pierwszą była Warszawa M20, którą Karol Wojtyła jeździł jako kardynał.

Opel Vectra w gazie stał się relikwią

Leciwe, ale doskonale utrzymane auto podziwiać można przed Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie. Vectrą podróżował papież Jan Paweł II. Jak donosi "Gość Niedzielny" Opel by eksploatowany w latach 1990-2001. Głównie wtedy, kiedy Karol Wojtyła udawał się na wypoczynek, chociażby do Castel Gandolfo. Kierowcą Vectry był najczęściej papieski kamerdyner Angelo Gugel.

Polecamy

Później z tego samochodu korzystał jeden z żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej. Auto posiada watykańskie numery rejestracyjne, ale (co niezrozumiałe) na polskim wzorze tablicy.
Samochód, którym papież Jan Paweł II miał być wożony podczas nieoficjalnych wyjazdów, stał się tak zwaną relikwia drugiego stopnia, czyli "przedmiotem związanym z osobą świętego za jego życia ziemskiego". W katolickiej hierarchii relikwii wyżej plasują się tylko relikwie pierwszego stopnia, czyli np. kości, krew, włosy czy paznokcie świętego.

"Ksiądz proboszcz to prawdziwy Schumacher"

Auto znalazło swój nowy garaż przed Sanktuarium im. św. Jana Pawła II w Radzyminie. Samochód jest wyeksponowany w specjalnej gablocie, a zwiedzającym pod żadnym pozorem nie wolno go dotykać.

Na oficjalnym Facebooku Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie - Nasz Papież, księża podziękowali za relikwię darczyńcom i pokazali film, na którym prawdopodobnie proboszcz robi relikwią honorową rundkę.

Składamy wielkie podziękowania księdzu Andrzejowi Dobrzyńskiemu, Dyrektorowi Ośrodka Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie, za tak wyjątkowy dar dla naszej parafii.
P.S. Ksiądz proboszcz to prawdziwy Schumacher

-napisali księża.

Zaraz po tym, jak w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia Opla Vectry, internauci zaczęli żartować, że "Vectra A bez rdzy - to się nazywa prawdziwy cud".

Zobacz także: Jasnowidz Jackowski: "To nie będzie dobry rok". Co nasz czeka w 2021?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.