Oscary 2021 opóźnione przez koronawirusa. Kiedy odbędzie się wręczenie nagród?

16.06.2020 07:37
Oscary|undefined Fot. Matt Sayles/Invision/AP/East News

Pandemia koronawirusa sprawiła, że gala wręczenia Oscarów 2021 została znacznie opóźniona. Kiedy odbędzie się prestiżowe wydarzenie filmowe?

Pandemia koronawirusa już dała się we znaki przemysłowi filmowemu. W związku z restrykcjami nie tylko wstrzymano prace nad nowymi produkcjami, ale również na wiele tygodni zrezygnowano całkowicie z nowych premier filmów kinowych. Hollywood już straciło przez COVID-19 miliardy dolarów. Okazuje się, że epidemia wpłynie też na Oscary 2021.

Oscary 2021 opóźnione przez koronawirusa

Rok 2020 nie zostanie zapamiętany dobrze przez filmowców. Wiele osób zostało całkowicie pozbawionych pracy, a jedyne premiery, jakie mogły się odbyć, to debiuty w internecie. Miłośnicy filmów z całego świata od wielu miesięcy czekają na powrót tradycyjnego funkcjonowania kin i pierwszą premierę kinową.

Przeczytaj także

Zamknięte kina i opóźnienia na planach filmowych spowodowały, że bardzo szybko zaczęto zastanawiać się, jak będzie wyglądała 93. ceremonia wręczenia Oscarów. Przedstawiciele Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej już na początku pandemii zdecydowali się na odstępstwa od dotychczasowej formuły wydarzenia.

Przeczytaj także

Zmieniono też datę Oscarów 2021. Zazwyczaj wręczenie statuetek odbywało się w pierwszych miesiącach pierwszego kwartału roku, będąc niejako podsumowaniem filmowym minionych dwunastu miesięcy. Jak sytuacja będzie wyglądała w roku 2021? Na oficjalnym Twitterze Akademii podano rozpiskę przyszłorocznego rozdania nagród. Impreza odbędzie się dopiero 25 kwietnia 2021 roku.

To prawda! Przyszłoroczne Oscary odbędą się 25 kwietnia 2021 roku. Oto co jeszcze powinniście wiedzieć:- Zgłoszenia do Oscarów zostaną wydłużone do 28 lutego 2021- Nominacje zostaną ogłoszone 15 marca 2021- Muzeum Akademii zostanie otwarte 30 kwietnia 2021

Jak dotąd, ceremonia rozdania Oscarów została opóźniona trzykrotnie. Pierwsze opóźnienie miało miejsce w 1938 roku z powodu powodzi w Los Angeles. Drugie zostało spowodowane morderstwem Martina Luthera Kinga w 1968 roku. Trzeci raz przesunięto imprezę w 1981 roku po nieudanym zamachu na ówczesnego prezydenta USA Ronalda Reagana.

Przeczytaj także

Zmiana daty Oscarów 2021 wynika z opóźnień w branży filmowej. Gdyby członkowie Akademii stosowaliby się do zwyczajowych terminów, znacznie uszczupliliby listę kandydatów do nagród. Podobny los spotkał również inne rozdanie nagród filmowych. Mowa o BAFTA. Brytyjska Akademia Filmowa zadecydowała, by przenieść wręczenie prestiżowych statuetek z 14 lutego na 11 kwietnia 2021.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Epidemia koronawirusa kosztowała przemysł filmowy już miliardy dolarów. Na ile szacowane są straty?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.