Childish Gambino i Google stworzyli grę, która zabierze cię w kosmiczną podróż

Marcin Czajkowski
25.04.2019 15:57
pharos ar|undefined Fot. zrzut ekranu/PHAROS AR

Headliner Coachelli 2019, Childish Gambino, połączył siły z Google, aby wydać grę osadzoną w rozszerzonej rzeczywistości Pharos AR.

Wirtualna rzeczywistość na dobre zagościła w grach mobilnych. Od 2016 roku, kiedy to premierę miała gra Pokemon GO, kolejne studia korzystają z AR, aby umożliwić graczowi jeszcze większe zanurzenie w świecie przedstawionym. Po tę technologię postanowił sięgnąć również aktor i muzyk Donald Glover, występujący pod pseudonimem Childish Gambino. PHAROS AR to właściwie jeden długi, interaktywny teledysk osadzony w wirtualnej rzeczywistości.

Przeczytaj także

Pharos AR nie jest jednak pierwszym owocem współpracy Childish Gambino i Google - w pierwszej połowie 2019 roku muzyk zadebiutował jako Playmoji w aplikacji Playground, dostępnej eksluzywnie dla flagowego smartfona od Google - Pixel 3.

Glover znany jest też ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do sposobu przedstawienia tworzonej muzyki. Wspólnie z Microsoftem przy okazji premiery debiutanckiej płyty “Awaken, My Love!” przygotował materiał koncertowy w wirtualnej rzeczywistości.

Przeczytaj także

PHAROS AR - gra mobilna z muzyką Childish Gambino

Najnowsze dziecko Glovera to PHAROS AR - gra osadzona w rozszerzonej rzeczywistości stworzona w ścisłej współpracy z Google. Po jej włączeniu dostaniemy komunikat o założeniu słuchawek, ale nie są one konieczne to uruchomienia produkcji. Potem, zobaczymy portal, który wprowadzi nas wprost do świata Childish Gambino.

pharos-ar1-100794554-large Fot. foto: zrzut ekranu/PHAROS AR

Teoretycznie, PHAROS AR to gra. W praktyce jednak, oprócz szukania świecących glifów, niewiele będziemy musieli robić. W miarę trwania “rozgrywki” wirtualny świat zacznie też wypełniać się tańczącymi postaciami i zwierzętami. W końcu, otworzy się portal do kosmosu, w którego wejście spowoduje przyśpieszenie gry i grającej w tle muzyki.

W PHAROS AR można bawić się samemu, lub odkrywać nowe światy wspólnie ze znajomymi w trybie multiplayer. Na razie gra jest dostępna jedynie w sklepie Google Play Store, ale są plany jej wydania również na iOS.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.