PlayStation 2 nie żyje. Sony skończyło oferować pomoc właścicielom konsoli

Kamil Kacperski
04.09.2018 13:12
PlayStation 2|undefined Fot. materiały prasowe

Koniec z pomocą dla właścicieli najpopularniejszej konsoli na świecie. Gracze posiadający PS2 w Japonii nie będą mogli już poprosić Sony o pomoc przy sprzęcie.

31 sierpnia 2018 roku to oficjalny dzień śmierci najlepiej sprzedającej się konsoli wszech czasów. Tego dnia japońskie oddziały Sony oficjalnie przestały nieść pomoc właścicielom PlayStation 2. I chociaż jak donosi Kotaku o zakończeniu wsparcia dla PS2 było wiadomo od czerwca 2018 roku, to wciąż dla wielu fanów na świecie to prawdziwy koniec pewnej epoki.

Najlepiej sprzedająca się konsola w historii

Jeżeli urodziliście się w latach 90. to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że posiadaliście konsole albo na niej kiedykolwiek graliście. Łącznie przez 13 lat produkcji (2000-2013) do domów na całym świecie trafiło około 155 milionów konsol, co powoduje, że PlayStation 2 jest najlepiej sprzedającą się konsolą w historii.

Japoński sprzęt od Sony nigdy nie mógł się cieszyć prawdziwym system-sellerem, czyli grę napędzającą sprzedaż konsol, ale to właśnie dzięki PS2 wiele osób zaraziło się miłością do serii GTA, japońskich RPG takich jak „Final Fantasy”, czy bijatyk pokroju „Tekkena”. To na niej zapoczątkowano serię „God of War”, której nowa odsłona przeznaczona na PS4 świeciła w 2018 roku ogromne triumfy. Lista tytułów jest długa i prawdopodobnie każdy, kto kiedyś na PlayStation 2 grał, będzie miał swoje ulubione produkcje dostępne na ten system.

Nie można również zapomnieć, że dzięki obsłudze płyt DVD konsola mogła się stać prawdziwym centrum rozrywki dla całej rodziny. Szkoda, że po 18 latach od premiery Sony postanowiło przestać wspierać właścicieli tego tej przełomowej konsoli. Cóż, podziękujmy razem za wspólne godziny zabawy z PlayStation 2 i życzmy takiej długowieczności oraz popularności wszystkim sprzętom na świecie.

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.