Polacy robią symulator ubojni ludzi. Będziemy hodowani na mięso przez świnie [WIDEO]

03.04.2020 10:43
Human Farm|undefined Fot. materiały prasowe JTown Games

Nieoczekiwana zamiana miejsc rzadko kiedy bywała tak szokująca. W Human Farm, dziele polskiego studia gra JTown Games, wcielimy się w świńskiego menedżera odpowiadającego za chów i ubój ludzi na mięso.

Polacy potrafią robić kontrowersyjne gry. Pokazał to przykład Symulatora księdza, tytułu, w którym do naszych obowiązków należeć będzie sprawowanie władzy nad duszami i finansami wiernych.

Twórcy zapowiedzieli, że najbardziej szokujących zwyczajów kleru nam oszczędzą, jednak już teraz gra prezentuje się jako wzorowy przykład dzieła, które chciałoby trafić na indeks ksiąg zakazanych.

Przeczytaj także

Human Farm pod osłoną kontrowersyjnych pomysłów przemyca treści, które mogą być równie ważne obyczajowo. Osadzenie ludzi w roli zwierząt rzeźnych i pokazanie, jak wygląda ich traktowanie w naszym świecie ma wpłynąć na poprawę ich dobrostanu i warunków bytowania, a być może nawet zniechęcić do tworzenia popytu na mięso.

Choć już teraz wiemy, że gra budzi kontrowersje, ma pokazać jak role w życiu mogą się odwrócić i przez to skłonić nas do refleksji nad codziennym postępowaniem. Taką wizję rozwoju swoich produktów mają twórcy gry Jtown Games. Studio chce poruszać w grach problemy świata, z którymi zmagamy się w codziennym życiu. Dzięki temu gracze mają okazję zapoznać się z zupełnie nową, alternatywną wizją rzeczywistości.

Human Farm: polska gra o hodowaniu ludzi na mięso

Zwiastun Human Farm nie wygląda szczególnie efektownie, daje jednak przedsmak tego, czego możemy spodziewać się w grze.

Autorzy starają się przełożyć realia funkcjonowania prawdziwych hodowli i rzeźni na zadania w grze. Hodowanych ludzi trzeba więc będzie karmić i dbać o ich dobre samopoczucie, jeśli chce się dysponować mięsem najwyższej jakości. W grę wchodzi także chów klatkowy, w którym na jednego człowieka przypada tak mało miejsca, że nie może się nawet przewrócić na drugi bok.

Human Farm to wymysł który nie wybiega tak daleko od rzeczywistości. Świat w którym żyjemy uczy nas wzorców zachowań i norm które akceptujemy i wprowadzamy do codziennego życia. Czy to czym nas otacza i to czym nas karmi jest dobre i odpowiednie? To jedno z głównych pytań, do których chcemy skłonić graczy podczas rozgrywki.

Podczas rozbierania tuszy ludzkiej używać będziemy takich samych maszyn i metod, jakie stosowane są w przypadku zwierząt hodowlanych. Większość z nas wypiera świadomość tego, w jaki sposób powstaje mięso, Human Farm ma sprawić, że będzie to niemożliwe.

Premiera gry szykowana jest na 2021 rok. Na razie wiadomo o wersji PC, która rozprowadzana będzie przez Steam.

Zobacz także: Dirty Jobs Simulator: gra dla osób, które lubią grzebać w g*wnie 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.