Porsche 918 w szeregach dubajskiej policji

16.11.2015 16:12
Porsche 918 w szeregach dubajskiej policji Fot. materiały prasowe

Ci, którzy służą w imię dobra publicznego, najczęściej nie wiodą zbyt łatwego żywotu. Często ich praca okupiona jest sporym ryzykiem, a płace przy tym do wygórowanych nie należą. Ale jak nasze polskie podwórko ma się do Dubaju?

Nijak. Co prawda o dobrobycie z pewnością miarodajnie nie świadczy to, kto jak drogim samochodem służbowym jeździ na co dzień. To jedynie może dać pojęcie o tym, jakimi zasobami pieniężnymi dysponuje pracodawca. A do najbiedniejszych nie należy dubajska policja – w swojej flocie ma takie samochody, którymi chyba nikt na świecie by nie pogardził.

Niedawno doszło do kolejnej transakcji, w wyniku której szeregi sportowych samochodów zasiliło bezkompromisowe hipersportowe Porsche 918 Spyder. To tylko dowód na to, że policyjna gama pojazdów w dubajskiej flocie jest nieustannie, sukcesywnie powiększana. A za każde kolejne auto, tak jak i te poprzednie, zapłacono niebotyczne pieniądze.

Najnowszy nabytek napędzany jest 4,6-litrowym silnikiem V8 wspomaganym przez dwie jednostki elektryczne. Łączna moc układu wynosi 887 KM. Niebotyczne 1280 Nm maksymalnego momentu obrotowego trafia na obie osie za pośrednictwem 7-biegowej przekładni automatycznej PDK, z czego większość z niej ląduje na tylne koła.

Na długiej pętli toru Nurburgring Nordschleife tym samochodem uzyskano oszałamiający czas 6 minut i 57 sekund – to trzecie oficjalnie udokumentowane, najszybsze okrążenie samochodem dopuszczonym do ruchu na tym odcinku. Szybsze były tylko Radicale – SR8 i SR8 LM. Niewiele wolniejszy okazało się Lamborghini Aventador SV.

Jakimi jeszcze samochodami dysponuje policja w Dubaju? Funkcjonariusze publiczni mają przyjemność podróżowania za sterami takich niesamowitych samochodów jak: Aston Martin One-77 (jeden z 77 egzemplarzy, kosztował ponad 10 000 000 zł), Audi R8, Bentley Continental GT, BMW i8, BMW M6, Bugatti Veyron, Chevrolet Camaro SS, Ferrari FF, Ford Rosch Mustang, Lamborghini Aventador LP 700-4, Lexus RC-F, Lykan HyperSport (powstało jedynie 7 sztuk, każda kosztowała ponad 13 mln zł), McLaren MP4-12C, Mercedes Brabus B63S Widestar G Wagon, Mercedes SLS AMG i Nissan GT-R.

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.