Porsche radzi jak dobrać poprawną pozycję za kierownicą

05.03.2016 14:41
Porsche radzi jak dobrać poprawną pozycję za kierownicą Fot. kadr z wideo

Niemiecki producent samochodów stworzył krótki klip instruktażowy, na którym jeden z jego kierowców – Patrick Long – tłumaczy jak zając poprawną pozycję za kierownicą.

Wbrew pozorom to nie kolejny zabieg marketingowy czy promocyjny, mający na celu zachęcenie widzów do zakupu prezentowanego pojazdu. W końcu w roli głównej występuje najnowsze 911 R, zaprezentowane na targach Geneva Motor Show. To jeden z tych pojazdów, które nie potrzebują jakiegokolwiek rozgłosu, ponieważ wszystkie 991 egzemplarzy zostało wyprzedanych jeszcze przed swoim oficjalnym debiutem w Szwajcarii.

Firma ze Stuttgartu zachęca do śledzenia nowych filmików:

Dołącz do dwóch entuzjastów Porsche w drodze do perfekcyjnej kontroli nad samochodem – to lekcja jazdy z kierowcą Porsche, Patrickiem Longiem. Cel jest jeden: pokonać odcinek Tour de France Automobile 1969 w hołdzie dla legendarnego 911 R, którym triumfowano w tych popularnych rajdowych zawodach.

Celem jest etap górski legendarnego rajdu prowadzący z Arreau na Col d’Aspin – ten konkretny liczy zaledwie 12 km, a jego maksymalne nachylenie wynosi 6,7%, przy różnicy wysokości 785 metrów. Cała trasa z kolei mierzyła 5000 km i obejmowała wiele odcinków specjalnych w postaci przejazdów na torach i górskich odcinkach.

Sam Patrick Long jest fabrycznym kierowcą Porsche od 2004 roku. W tym okresie aż trzykrotnie wygrywał w Amercian Le Mans Series GT i dwukrotnie zwyciężył w swojej klasie w wyścigu 24 H Le Mans.

Docelowo zostanie stworzonych 5 filmików instruktażowych. Pierwszy z nich to sama „Rozgrzewka” jeszcze przed uruchomieniem silnika:

Patrick tłumaczy co należy zrobić w pierwszej kolejności po wejściu do samochodu:

Aby prowadzić auto na skraju jego możliwości, należy zająć optymalną pozycję za kierownicą, taką która pozwoli na pełną kontrolę. Najpierw staram się usiąść jak najniżej się da, przy samej podłodze. Następnie reguluję kierownicę tak, aby nie odrywając pleców od fotela móc oprzeć nadgarstek o górną część wieńca kierowniczego. W Porsche 911 R dostępne są lekkie fotele kubełkowe wykonane z włókna węglowego, które nie tylko pozwalają na zajęcie niskiej pozycji za kierownicą, ale także zapewniają dobre trzymanie boczne, co jest niezbędne przy szybkiej jeździe.

Drugi filmik pt. „Siły przeciażenia” opublikowany zostanie 11 marca 2016 roku. Następnymi – wypuszczanymi co tydzień w piątek – będą „Technika międzygazu”, „Idealny tor jazdy” i „Drift”.

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.