Porsche zawiesiło współpracę z Marią Sharapovą

09.03.2016 15:17
Porsche zawiesiło współpracę z Marią Sharapovą Fot. materiały prasowe

W poniedziałek 7 marca 2016 roku 28-letnia rosyjska tenisistka zwołała specjalną konferencję prasową w Los Angeles, na której ogłosiła, że nie przeszła pomyślnie testu antydopingowego podczas Australian Open.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję największych sponsorów, którzy w świetle tego skandalu zdecydowali się na zawieszenie współpracy z Sharapovą. Wśród nich było także Porsche. Maria pełniła rolę ambasadora tej marki od 2013 roku. Rzecznik Porsche ujawnił, że czekają na więcej informacji:

Zasmuciły nas ostatnie doniesienia Marii Sharapovej. Do czasu uzyskania szczegółowych danych i przeanalizowania sytuacji, zdecydowaliśmy się na opóźnienie zaplanowanych procedur.

Okazuje się, że tenisistka od 10 lat przyjmuje lek o nazwie Meldonium, który przed 1 stycznia 2016 roku nie znajdował się na liście zakazanych substancji. Przyjmowała go ze względu na różne problemy zdrowotne. Maria twierdzi, że nie wiedziała o zakazie stosowania wspomnianego specyfiku, a wszystko przez zignorowanie maila otrzymanego od Światowej Agencji Antydopingowej.

Kontrakt z Porsche i tak miał wygasnąć w 2016 roku, przy czym nie wiadomo czy przedstawicielstwo niemieckiej marki zdecydowałoby się go przedłużyć. Z jedną z najlepiej opłacanych atletek zawiesiły współpracę także inne marki, w tym Nike i Tag Heuer.

Firma ze Stuttgartu produkująca sportowe auta przy współpracy z Marią Sharapovą promowała różne modele z gamy, w tym Porsche Spyder:

Ponadto sportsmenka w 2014 roku zaprezentowała specjalną edycję Porsche Panamera GTS „by Maria Sharapova”:

Tenisistka była bardzo zadowolona z efektów podjętej współpracy:

Stworzenie osobistej Porsche Panamery GTS było niezwykle ekscytującym przedsięwzięciem. Pozwoliło mi to na połączenie wrażliwości estetycznej z moim własnym poczuciem piękna.

W świetle obecnych okoliczności, Marii grożą nawet 4 lata dyskwalifikacji. Okazuje się bowiem, że substancje zawarte w zakazanym leku mogą zwiększać wydolność ciała podczas wysiłku, polepszając kondycję organizmu nawet o 10%.

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.