Powstał kalkulator papieru toaletowego. Sprawdź na jak długo wystarczą twoje zapasy

23.03.2020 10:58
papier toaletowy|undefined Fot. zdjęcie poglądowe: Jakub Kaminski/East News

Jednym z symboli koronawirusa jest papier toaletowy i obawa o jego brak. Dzięki prostej aplikacji można policzyć sobie, na jak długo wystarczą nam zapasy tego cennego w obecnej sytuacji produktu.

Walki o karpie przeszły do przeszłości. Teraz pożądanym produktem jest papier toaletowy! Na szczęście już nie trzeba kupować go w ciemno. Powstał bowiem prosty kalkulator online, który podpowie, na jak długo wystarczą nasze obecne zapasy.

Kalkulator papieru toaletowego

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w sklepach na całym świecie dochodziło do rękoczynów. Powodem był zrolowany artykuł higieniczny, o który klienci dosłownie się bili.

Przeczytaj także

Zamiast jednak popadać w paranoję, lepiej podejść do sprawy racjonalnie i policzyć sobie, ile zapasu papieru toaletowego rzeczywiście potrzebujemy. Jeśli jesteście na bakier z matematyką i najprostsze równanie powoduje ból głowy, z pomocą służy prosta aplikacja internetowa, która wyręczy osoby nielubiące cyferek.

Przeczytaj także

Kalkulator papieru toaletowego jest dostępny na stronie howmuchtoiletpaper.com. Po wejściu na witrynę naszym oczom ukazuje się przejrzysty interface z dwoma suwakami. Podajemy liczbę posiadanych rolek oraz ilość dziennych wizyt w toalecie. Na tej podstawie aplikacja wyliczy, na jak długo średnio wystarczą nam zapasy.

Kalkulator papieru toaletowego Fot. foto: print screen z howmuchtoiletpaper.com

Hola, hola! - możecie rzec. A co z dokładniejszymi kryteriami zużycia papieru toaletowego? Słuszne pytanie! Dla osób, które mają potrzebę dokładniejszego zagłębienia się w temat, przygotowano opcje zaawansowane, które sprawią, że wynik będzie dokładniejszy. Po kliknięciu przycisku Advanced naszym oczom ukażą się kolejne suwaki. Swoje zapytanie można więc dookreślić, podając takie szczegóły zużycia papieru toaletowego, jak średnia ilość podtarć na wizytę w toalecie, liczba listków używanych przy jednym podtarciu, liczba listków na rolce, liczba domowników i długość kwarantanny. Uzyskanymi wynikami można podzielić się w popularnych mediach społecznościowych.

 

Przeczytaj także

Miejmy nadzieję, że dzięki kalkulatorowi papieru toaletowego walki o ten produkt zmniejszą się do zera, a po zakończeniu pandemii klienci drogerii nie zostaną z rocznymi zapasami tego artykułu higienicznego.

Przeczytaj także

A jeśli wolicie sprawdzić stan swoich zapasów w języku polskim, wejdźcie TUTAJ, by zapoznać się z rodzimym kalkulatorem papieru toaletowego, stworzonym przez Omni Calculator. Ta aplikacja nie tylko pozwoli przewidzieć, kiedy skończą się magazynowane rolki. Można też przeprowadzić działanie w druga stronę i policzyć ile papieru musimy kupić.

Omni Calculator Fot. foto: materiały prasowe/Omni Calculator

Wystarczy tylko zaznaczyć odpowiednią opcję i wpisać liczbę domowników, średnie zużycie papieru, ilość dni kwarantanny oraz liczbę rolek w paczce. Nowy Omni Calculator pozwala też na przeliczenie papieru toaletowego na rolki, albo paczki.

Przeczytaj także

Zobacz też: Kalkulator gotowania jajek podaje czas gotowania na miękko i twardo

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.