Pożar katedry Notre-Dame został przepowiedziany w animacji z 2012 roku? Szokujące nagrania trafiły do sieci [WIDEO]

18.04.2019 10:50
I, Pet Goat II|undefined Fot. East News / kadr z wideo

Brzmi niewiarygodnie: "I, Pet Goat II", animacja sprzed 7 lat, pokazuje moment zawalenia się iglicy Notre-Dame i pożar katedry.

"I, Pet Goat II" to krótki animowany film autorstwa kanadyjskiego reżysera Loisa Lefebvre'a. Obraz powstał w 2012 roku w kanadyjskim studiu Heliofant. Za animację odpowiada Nadine Lavoie, zaś niesamowitą muzykę stworzyli Tanuki Project (Gilles Roisan i Nady Marro). Całość trwa nieco ponad 7 minut.

Fabuła nawiązuje do Biblii i mitologii egipskiej a także fragmentów wydarzeń, które obejmują dziedziny historii, polityki, wojny, okultyzmu i duchowości. Całość rozgrywa się w apokaliptycznej scenerii. Wielu internautów traktuje "I, pet goat II" jako apel przeciwko sterowaniu mas przez wąską grupę, która trzyma władzę nad światem.

Przeczytaj także

Tytuł animacji jest nawiązaniem do książki dla dzieci "The Pet Goat", utworu czytanego przez prezydenta Busha w Emma Booker School, w Sarasocie, podczas zamachów z 11 września.

Proroctwo pożaru katedry Notre-Dame w "I, Pet Goat II"

"I, pet goat II" od wielu lat niezmiennie wzbudza silne kontrowersje. Obraz pełny niemych wiadomości, tajemniczych symboli czy teorii spiskowych, skłania bowiem do chwili refleksji nad porządkiem świata.

W scenie o której mowa, widzimy postać Chrystusa. Za jego plecami, po lewej stronie, znajduje się katedra, która w pewnym momencie zaczyna się walić. Nie jest to przypadkowy kościół, który tylko przypomina budowlę z Paryża. Kilka sekund wcześniej pokazany jest gargulec, który tuż po dzwonniku i dwóch charakterystycznych wieżach jest najbardziej kojarzonym elementem budowli.

Gargulec Fot. foto: Wikipedia / kadr z video

Co ciekawe w oczach Chrystusa odbijają się płomienie, dokładnie tak samo jak w oczach strażaków gaszących obiekt i ludzi obserwujących pożar.

I, Pet Goat II Fot. foto: Wikipedia / kadr z video

Na początku sceny (jak i w całym filmie) postać Chrystusa ma na głowie cierniową koronę, która znika wraz z zawaleniem się wieży. W katedrze Notre-Dame znajdowały się liczne dzieła sztuki i zabytki, w tym jedna z najważniejszych relikwii całego chrześcijaństwa - Korona Cierniową Chrystusa.

I, Pet Goat II Fot. foto: kadr z video

Jakim cudem twórcy "I, Pet Goat II" mogli przewidzieć pożar katedry Notre-Dame? Czy był to tylko i wyłącznie przypadek? Przyglądamy się tej sprawie ze szczególnym zainteresowaniem, a o nowych faktach będziemy Was informować na bieżąco w Archiwum Tajemnic.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.