Przepowiednia Nostradamusa 2021. Czeka nas koniec świata, III wojna światowa i inwazja zombie?

27.01.2021 13:09
Przepowiednie Nostradamusa Fot. Shutterstock

Od niepamiętnych czasów ludzie zadają sobie pytanie, kiedy nastąpi koniec świata -  z niepokojem patrzą w przyszłość i wypatrują znaków zapowiedzianych w świętych księgach i proroctwach.

Temat przepowiadania przyszłości znany jest tak długo, jak daleko sięga historia ludzkiej cywilizacji. Za najsłynniejszego proroka w historii uchodzi jednak Nostradamus, którego proroctwa zdaniem wielu spełniły się niemal w stu procentach.

Przerażająca przepowiednia Nostradamusa

Nostradamus przewidział między innymi dojście do władzy Hitlera, zabójstwo Kennedy'ego, wielki pożar Londynu, bombę atomową czy ataki z 11 września. Najsłynniejszy jasnowidz pozostawił wiele przepowiedni, w tym tę o koronawirusie  i roku 2020. Niestety jego wizja na rok 2021 również nie napawa optymizmem.

Zdaniem wielu interpretatorów czterowierszy jasnowidza rok 2021 będzie gorszy i bardziej destrukcyjny od 2020. Przerażające wydarzenia zostały opisane w "Les Prophéties". Badacze doszukali się w nich informacji o końcu świata wywołanym asteroidą, głodem i inwazją zombie. W internecie kuraży wiele komentarzy dotyczących jednego z fragmentów dzieł Nostradamusa.

Niewielu młodych ludzi: na wpół martwych, żeby dać początek. Martwy na przekór, sprawi, że inni będą błyszczeć, a w wzniosłym miejscu wydarzy się wielkie zło. Nostradamus

Internauci i zwolennicy teorii spiskowych twierdzą, że właśnie ten fragment dotyczy obecnych czasów. Po rozpoczęciu pandemii z niewyjaśnionych powodów ludzie będą się zamieniać w żywe trupy. Fani twórczości Nostradamusa spekulują, że przyczyną może być nowy wirus, pasożyt, bądź broń biologiczna. Jedna z interpretacji wspomina również o rosyjskim naukowcu, który ma wynaleźć broń biologiczną zamieniającą ludzie w zombie.

III wojna światowa i koniec świata

Według części interpretatorów spuścizny Michela de Nostredame,  w latach 2019-2024 wybuchnie przerażająca wojna. USA zjednoczy się z Europą i Japonią przeciw Rosji, Chinom i państwom arabskim. Istnieje jednak mała sprzeczność: według jednych walczące strony nie użyją broni jądrowej, inni uważają, że wybuchy jądrowe zniszczą całe państwa. Prorok z Salon opisuje to następującymi słowami:

Głód i zaraza, które zostały zrzucone przez żelazo, będą prosić nieśmiertelnego Boga o pomoc. Nostradamus

O tym, że żyjemy w czasach ostatecznych mówią także jasnowidzący Lama z Tybetu, Baba Wanga czy słynny naukowiec Stephen Hawking.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski o pandemii COVID-19: "W tym roku nie będzie lekko". Szykują się nowe obostrzenia?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.