Przepowiednia rabina dotycząca koronawirusa: "Bóg karze ludzkość, bo Trzecia Świątynia w Jerozolimie nie została zbudowana"

12.03.2020 17:07
Koronowirus przepowiednia|undefined Fot. Karol Porwich/East News

Ludzkość będzie karana przez Boga koronawirusem, dopóki w Jerozolimie nie zostanie zbudowana Trzecia Świątynia! Rabin Aryeh Lipo wie, jak powstrzymać koronowirusa.

Rabin Aryeh Lipo, nauczyciel religioznawstwa, uważa, że Bóg karze ludzkość koronawirusem, ponieważ w Ziemi Świętej nie została dotąd zbudowana Trzecia Świątynia.

Trzecia Świątynia w Jerozolimie

W centrum Starego Miasta w Jerozolimie znajduje się Wzgórze Świątynne. Na wzgórzu tym na wysokości 966p.n.e. wybudowano pierwszą Świątynię Salomona. Została zburzona w 586p.n.e., w kolejnych latach była ona odbudowywana i burzona. W sumie na wzgórzu stały trzy świątynie:

  • Pierwsza Świątynia (966–586 p.n.e.)
  • Druga Świątynia (520–20 p.n.e.)
  • Trzecia Świątynia / Świątynia Heroda (20 p.n.e. – 70 n.e.)

W Talmudzie Jerozolimskim czytamy:

Każde pokolenie,
w którym Świątynia nie została odbudowana,
jest traktowane tak, jakby Świątynię zburzyło
(Yoma 1, 1)

Rabin Arye Lipo wie, jak powstrzymać koronowirusa

Rabin Arye Lipo jest nauczycielem religioznawstwa. Duchowny stwierdził, że Bóg ukarał ludzkość koronawirusem, ponieważ w Ziemi Świętej nie została zbudowana Trzecia Świątynia.

Przeczytaj także

Na Górze Świątynnej znajdowały się świątynie Jeruzalem, które były kluczowymi miejscami kultu, dopóki nie zostały zniszczone przez Babilończyków i Rzymian. Jak twierdzi rabin Lipo, konieczne jest zbudowanie Trzeciej Świątyni, aby nie tylko pomóc przywrócić żydowską wiarę, ale także zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19.

Jesteśmy tutaj na Wzgórzu Świątynnym, wysyłając modlitwę o uzdrowienie całego świata. Świątynia jest jej koroną, jak tefilin na głowie Żyda. Jesteśmy przekonani, że powrót korony tefilinowej na Wzgórze Świątynne usunie koronę cierpienia, koronawirusa, ze świata

- tłumaczy rabin w jednym ze swoich wystąpień.

Jak twierdzi "Breaking Israel News" koronawirus naprawdę przypomina koronę, a słowo „korona” w wielu językach brzmi niemal identycznie. Dziennikarze skłaniają się wręcz ku tezie, że słowo pochodzi z czasów przed upadkiem Wieży Babel oraz separacji ludów i w związku z tym rabin powinien być natychmiast wysłuchany. Wirus to kara za grzechy i istnieje tylko jeden sposób na jego zatrzymanie.

Od 1987 roku w Jerozolimie funkcjonuje The Temple Institute (Instytut Świątynny), który pełni rolę badawczą, muzealną i ośrodka edukacyjnego. Pracownicy tego instytutu inicjują kolejne etapy przygotowań do odbudowy Trzeciej Świątyni.

Zobacz również: Stary Testament opisuje statki UFO? NASA komentuje

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.