Przerażające wideo. Setki pojazdów jechały po rozhuśtanym wiatrem moście

08.05.2020 15:32
Falujący most w Chinach|undefined Fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Po rozhuśtanym wiatrem moście poruszały się setki. Zobacz nagranie, które mrozi krew w żyłach!

Silny wiatr rozhuśtał ogromny most. Ulica falowała pod kołami setek samochodów. Zobacz dramatyczne wideo!

Falujący na wietrze most z setkami pojazdów i ludzi

5 maja 2020 roku doszło do przerażającego wydarzenia. Na skutek silnego wiatru, jeden z chińskich mostów zaczął niepokojąco falować. Na moście znajdowały się setki pojazdów.

Przeczytaj także

Do nieprawdopodobnej sytuacji doszło na moście "Humen" w Chinach w prowincji Guangdong na południu kraju. Pod wpływem ogromnych porywów wiatru obiekt zaczął falować. Nieprawdopodobne wideo z umieszczonych na moście kamer bardzo szybko obiegło cały świat:

Chińscy urzędnicy natychmiast zamknęli most "Humen". Przejazd tą drogą jest aktualnie niemożliwy ze względów bezpieczeństwa. Firma, która wybudowała obiekt, wzywa do zachowania spokoju i zaniechania paniki. Według budowniczych konstrukcja mostu jest przystosowana do dużych porywów wiatru i nie grozi zawaleniem.

Lokalne dane wskazują, że wiatr znajdował się pomiędzy poziomem 5 a 6, w 12-stopniowej skali Beauforta.

Nie jest to jednak pierwszy znany z historii incydent, kiedy most zachowuje się w ten sposób. Niestety jak dotąd wszystkie podobne zjawiska kończyły się tragicznie.

7 listopada 1940 roku w amerykańskiej Tacomie doszło do podobnego przypadku. Niestety wtedy most runął do wody. Katastrofa  w Tacomie stanowi wzorcowy przykład znaczenia wpływu parcia wiatru na konstrukcję jako oddziaływania dynamicznego, które należy uwzględnić podczas projektowania konstrukcji tego typu.

Zobacz również: Most na Tajwanie zawalił się razem z ludźmi. Szokujący film [WIDEO]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.