Przy granicy z Czechami odkryto tajemniczy tunel. Czy poznamy prawdę o latających spodkach Adolfa Hitlera?

Romana Makówka
08.03.2019 14:32
Przy granicy z Czechami odkryto tajemniczy tunel. Czy poznamy prawdę o latających spodkach Adolfa Hitlera|undefined Fot. Shutterstock

Czy naukowcy pozostający na usługach nazistowskich Niemiec wynaleźli broń powietrzną, przypominającą UFO? Czym było Wunderwaffe i czy naziści prowadzili badania nad napędem antygrawitacyjnym? Być może już wkrótce będzie można zweryfikować wiele teorii spiskowych dotyczących III Rzeszy.

W czeskiej miejscowości Rychnov, oddalonej 30 km od polskiej granicy, odnaleziono wejście do tajemniczego tunelu. Badania archiwaliów, kwerend historycznych i poszukiwania terenowe czeskich eksploratorów trwały aż siedem lat. Według wszelkiego prawdopodobieństwa, zalany wodą tunel prowadzi do wybudowanego na przełomie 1944 i 1945 roku podziemnego laboratorium III Rzeszy, które było jednym ze składowych zakładów technicznych pod nazwą Getewent.

Według danych historycznych, do września 1944 roku, wybudowano w tym miejscu 300 metrów korytarzy schronu bombowego oraz część przeznaczono na laboratoria. Koszt przedsięwzięcia wynosił 48 250 reichsmark.

Jak dotąd naukowcom udało się ustalić, gdzie znajdowały się trzy tunele, całkowicie zasypane. W trakcie analiz terenowych na początku marca 2019 roku odkryto czwarty podziemny korytarz.

Tajne laboratorium Adolfa Hitlera

Podziemia oraz zlokalizowana w ich bezpośrednim sąsiedztwie fabryka, zbudowane zostały przez więźniów z AL Reichenau, filii obozu Gross Rosen. Przy budowie pracowali głównie Polacy, uczestnicy powstania warszawskiego. Jeden z nich, Henryk Król, kilka lat temu przybył do Rychnova, aby wziąć czynny udział w poszukiwaniach. Jego pomoc okazała się niezwykle przydatna.
Wieloletnie badania czeskich ekspertów i zeznania świadka, jednoznacznie wykazały, że na terenie obiektu zajmowano się badaniami nad radarami i częściami wyposażenia rakiet V2.

Ale czy na pewno?

Przeczytaj także

Latające spodki III Rzeszy

Nie od dzisiaj wiadomo, że naziści po przejęciu władzy w Niemczech, postawili na rozwój technologii militarnych i odnieśli na tym polu wielkie sukcesy. Dotyczyło to zarówno broni pancernej, ale też samolotów bojowych oraz całej rodziny rakiet typu V

Wiele teorii spiskowych wysnutych przez badaczy tajnych broni oraz ufologów, mówi jednak, że plany Hitlera były daleko szersze. Latające spodki, lustro, które zabija wrogów promieniami z kosmosu czy eliksir prawdy to tylko kilka przykładów z długiej listy wynalazków przypisywanych naukowcom III Rzeszy. Czy tajemniczy tunel w czeskiej miejscowości Rychnov pozwoli choć w części poznać tajne projekty naukowców III Rzeszy? Przez przez najbliższe miesiące tunel będzie eksplorowany. O tym, gdzie prowadzi i jakie kryje tajemnice skrywa, będziemy informować na bieżąco.

Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.