Religia vs koronawirus. Co mówi Biblia o epidemii Covid-19?

09.11.2020 14:11
Co mówi Biblia o epidemii Covid-19|undefined Fot. Shuttenstock

Kiedy nadciąga przerażająca pandemia, świat pogrąża się w kryzysie, a śmierć zbiera coraz większe żniwo, zaczynamy szukać nadziei na przyszłość w starych proroctwach. Co na temat pandemii koronawirusa mówi Biblia?

Pandemia koronawirusa trwa już od grudnia 2019 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy zaczęło się mówić o patogenie, który w chińskim Wuhan rozpoczął zbieranie śmiertelnego żniwa. Wiele osób dostrzega w Biblii zwiastuny pandemii. Niestety wyszukane w niej opisy, nie nastrajają optymistycznie. Mają rzekomo zwiastować śmierć, wojnę i apokalipsę.

Co mówi Biblia o epidemii Covid-19?

W tym trudnym dla nas czasie wiele osób twierdzi, że Biblia zapowiada koronawirus. Jednym z pierwszych był rabin Matityahu Glazerson, który od lat znajduje "tajne wiadomości od Boga" w Biblii. Duchowny twierdzi, że znalazł w Torze specjalny kod, który zapowiada nadchodzące wydarzenia.

Przeczytaj także

Jednak na Twitterze pisze o tym coraz więcej chrześcijan. Zdaniem użytkowników serwisu koronawirus to dopiero początek a przerażające wydarzenia dopiero się zaczynają, co ma nadejść w najbliższej przyszłości. Chociaż w Biblii nie ma wzmianki o koronawirusie, niektórzy twierdzą, że znajdują się w niej prorocze fragmenty, które są ściśle powiązane z obecną pandemią. Jak informuje portal brytyjskiego dziennika "Daily Express", niektórzy wierzą, że wzmianki o COVID-19 pojawiły się prawie 2 tysiące lat temu, a o zarazie pisał jeden z ewangelistów. Cytaty od jakiegoś czasu robią w Internecie prawdziwą furorę.

Wśród cytowanych fragmentów pojawia się fragment ewangelii wg św. Mateusza:

Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.

Internauci przytaczają również cytat z ewangelii wg św. Łukasza:

Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu.

Zwolennicy teorii spiskowych twierdzą, że bibliści mieli wiedzieć o zagrożeniu już od dawna. Wielu z nich upatruje w pandemii rychłego nadejścia końca świata.

 

Zobacz również: Stary Testament opisuje statki UFO? NASA komentuje

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.