Rząd bezterminowo przedłużył zakaz imprez masowych. Spytaliśmy WOŚP, czy Festiwal Pol’and’Rock się odbędzie

09.04.2020 15:57
Festiwal Pol’and’Rock|undefined Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Epidemia COVID-19 całkowicie zdemolowała terminarze koncertów. Konieczności izolowania się od innych ludzi sprawiła, że w Polsce wprowadzono ograniczenia w zakresie organizacji imprez masowych i zgromadzeń. Rząd stwierdził właśnie, że będą one obowiązywać bezterminowo, do odwołania. Jak wpłynie to na Festiwal Pol’and’Rock?

Życie podczas epidemii nie rozpieszcza. Dla zwiększenia ogólnego bezpieczeństwa i spowolnienia rozprzestrzenienia się koronawirusa SARS-CoV-2 musieliśmy zrezygnować z wielu zwyczajów, które uważaliśmy za oczywiste.

Miłośników muzyki boli nie tylko zakaz wychodzenia z domu bez uzasadnienia czy konieczność pracy zdalnej: przez epidemię odwołane zostały wszystkie koncerty, także te, na które fani czekali latami.

Przeczytaj także

Rząd monitoruje sytuację związaną z COVID-19 i dostosowuje obostrzenia do panującej sytuacji. Ta jest poważna, o czym świadczy chociażby zakaz uczestniczenia we mszach więcej niż 5 wiernych, który został utrzymany także na czas Świąt Wielkanocnych.

Przeczytaj także

Jednocześnie z zakomunikowaniem tej decyzji premier Morawiecki stwierdził, że zakaz organizowania imprez masowych będzie obowiązywał bezterminowo, aż do odwołania. Jak wpłynie to na organizowany przez WOŚP Festiwal Pol’and’Rock?

Zakaz organizowania imprez masowych przedłużony bezterminowo. Czy Festiwal Pol’and’Rock się odbędzie?

W 2020 roku Festiwal Pol’and’Rock ma według planu odbyć się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia 2020. Organizatorzy koncertów jednak coraz głośniej mówią, że nie ma co spodziewać się powrotu do występów przed 2021 rokiem.

Przeczytaj także

Według zapowiedzi rządu, szczyt zachorowań na COVID-19 ma nastąpić w Polsce w połowie kwietnia 2020, później zaś sytuacja ma się poprawić. Nie oznacza to niestety powrotu do świata sprzed epidemii, trzeba będzie liczyć się z tym, że część ograniczeń pozostanie z nami na dłużej.

Jednym z nich jest zakaz organizowania imprez masowych, który ma obowiązywać do odwołania. Zapytaliśmy WOŚP, czy zagraża on Festiwalowi Pol’and’Rock – odpowiedź otrzymaliśmy od Krzysztofa Dobiesa, rzecznika Fundacji.

Festiwal Pol’and’Rock zaplanowany jest na przełom lipca i sierpnia. I to jednak cały czas odległy termin. Nadal więc się przygotowujemy do jego organizacji. Jeśli cokolwiek się w tym temacie zmieni – natychmiast będziemy informowali.

Posłuchaj podcastu

Jak widać, Orkiestra z optymizmem patrzy w przyszłość i jest zdania, że w ciągu kilku miesięcy będziemy mogli powrócić do prowadzenia względnie normalnego życia. Pozostaje nam trzymać za to kciuki i wspomagać Fundusz Interwencyjny w zapewnianiu szpitalom niezbędnego wyposażenia do walki z epidemią.

Zobacz także: WOŚP uruchamia Fundusz Interwencyjny. Każdy z nas może pomóc w walce z koronawirusem 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.