Scarlett Johnasson: "Paparazzi zagrozili mojemu życiu"

Kamil Kacperski
10.04.2019 11:55
Scarlett Johansson|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Gwiazda nadchodzącego "Avengers: Endgame" stała się ofiarą paparazzich 8 kwietnia 2019 roku, kiedy opuściła nagrania do programu "Jimmy Kimmel Live". W oświadczeniu aktorki możemy przeczytać, że ścigające ją osoby stwarzały też "zagrożenie dla innych". 

Scarlett Johansson przeżyła chwile grozy wieczorem 8 kwietnia 2019 roku. Aktorka brała udział w nagraniach programu "Jimmy Kimmel Live" wraz z Robertem Downeyem Juniorem, Paulem Ruddem i Chrisem Hemsworthem. Po wyjściu ze studia, Johansson ruszyła ze swoją córką do domu. W drodze za nimi ruszyło "5 samochodów z przyciemnionymi szybami, pełnych mężczyzn". Panowie rzekomo łamali prawo i nie zwracali uwagi na przepisy drogowe. 

Scarlett Johansson krytykuje paparazzich

W oświadczeniu prasowym przygotowanym dla Entrertainment Tonight, Johansson przyznała, że panowie stalkowali ją i jej córkę przez kilka następnych godzin:

Wczoraj, gdy opuściłam "Jimmy Kimmel Show", stałam się ofiarą stalkingu. Zaczęło za mną jechać 5 samochodów z przyciemnionymi szybami. W środku siedzieli mężczyźni. Nie zwracali uwagi na przepisy drogowe - przejeżdżali na czerwonym świetle i zagrażali życiu innych kierowców, pieszych, a także mojemu. Jechali za mną, aby zobaczyć, gdzie się zatrzymam i wciąż kontynuować obserwowanie mnie i mojej córki. Paparazzi zagrozili życiu innym, kręcąc się po przyjaznych sąsiedztwach w przyciemnionych samochodach, żeby potem za mną jeździć. Potem robili zdjęcia mojej córce i innym dzieciakom, które teoretycznie są w bezpiecznym miejscu. Niestety okazuje się, że tak nie jest - a do tego wszyscy paparazzi robią to legalnie. Po wczorajszych wydarzeniach, poczułam, że moim obowiązkiem jako obywatel tego kraju, jest pójście na policję i zgłoszenie tego incydentu.
Przeczytaj także

Według aktorki, takie zagrażanie życiu innym osobom powinno zostać potraktowane poważnie przez policję - chociażby po to, by zapobiec takiemu incydentowi, jak śmierć księżnej Diany:

Kobiety w Stanach są ofiarami stalkerów, a nowe ustawy dotyczące tego przestępstwa powinny być jednym z najważniejszych tematów dotyczących prawa. Dopóki paparazzi nie będą uznawani przez prawo za stalkerów, to istnieje ryzyko, że kolejne osoby zostaną ranne lub zabite - jak kiedyś księżna Diana.

Avengers: Endgame - data premiery

Johansson i jej córce nic się nie stało - zostały jednak zmuszone zostać kilka godzin na posterunku policji w Hollywood. Aktorkę będziemy mogli zobaczyć niedługo na ekranie w filmie "Avengers: Endgame", który pojawi się w kinach już 25 kwietnia 2019 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.