Sum ludojad w polskim jeziorze? Zwierzę zaatakowało płynącego 12-latka

26.07.2021 10:02
Sum ludojad w polskim jeziorze? Zwierzę zaatakowało płynącego 12-latka Fot. FLPA/Jack Perks/ East News

W jeziorze Białym położonym w Okunince w pobliżu Włodawy grasuje ponoć sum ludojad, który atakuje turystów.

Jezioro Białe jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc wypoczynku na Lubelszczyźnie. W niedzielne 11 lipca 2021 roku, na redakcyjną skrzynkę serwisu Włodawa.net wpłynęła sensacyjna wiadomość. Wczasowiczka z Okuninki, która wraz z rodziną spędza wakacje nad Jeziorem Białym, nadesłała wstrząsającą informację.

Sum ludojad zaatakował chłopca?

Z listu wynikało, że 12-letni syn kobiety został zaatakowany prawdopodobnie przez suma. Matka stwierdziła, że początkowo wzięła wszystko za żart, a później za pomyłkę.

Polecamy

Do ataku agresywnej ryby miało dość w okolicach parku linowego w Okunince a wieść o "sumie ludojadzie" obiegła media lotem błyskawicy.

Pomyślałam, że coś mu się wydawało, ale jak wszedł na deskę stopa zaczęła krwawić i okazało się z obu stron stopy widać ślady ugryzienia jakby tarką i cala stopa musiała znaleźć się w paszczy suma :)

Sumy europejskie są największymi po bieługach rybami słodkowodnymi. Osiągają średnią długość od 130 do 160 m. Rekordowy sum złowiony w Niemczech mierzył 249 cm i ważył 89 kg. Przebiła go ryba z Polski o długości 261 cm i wadze 109 kg.

A może to był krokodyl?

Z jeziorem Białym położonym w Okunince w pobliżu Włodawy od kilkunastu lat związana jest historia o tajemniczym krokodylu, który je zamieszkuje. Jak twierdzą lokalni mieszkańcy w 1999 roku przybysze zza wschodniej granicy, po nieudanej próbie przemytu gada na Ukrainę, wrzucili zwierze do jeziora. W okolicy zapanowała panika, jednak po przeszukaniu jeziora Białego i okolicznych zbiorników krokodyla nie znaleziono. Na pamiątkę tego zdarzenia postawiono na plaży rzeczywistych rozmiarów rzeźbę, a w lipcu organizowane są tu nawet Dni Krokodyla.

Zobacz również: Jasnowidz Krzysztof Jackowski o upadku PiS i czwartej fali koronawirusa. "Najbliższe miesiące będą bardzo ważne"

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.