TOP 10 dowodów na drogową karmę

18.12.2015 11:54
TOP 10 dowodów na drogową karmę Fot. kadr z wideo

Po raz kolejny sprawdza się pewna maksyma – kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Ludzie bardzo często sami prowokują los. A jak widać na poniższych przykładach... to nie popłaca.

Skutki agresji drogowej, nieobycia z mocnymi samochodami, lekkomyślnego zachowania mogą być opłakane, o czym przekonał się niejeden bohater poniższych filmików. Większość z nich długo nie musiało czekać na efekty swoich demonicznie „inteligentnych" pomysłów.

10. Absolwent szkoły operatorskiej

Wiele osób jest niejako spaczonych zawodowo – nie inaczej było w wypadku kierowcy Kii Cee’d. Absolwent szkoły operatorskiej ze specjalizacją kręcenia filmów telefonem przy wyższych prędkościach chyba nieco minął się ze swoim powołaniem. Albo też chwilowo zapomniał o tym, na czym polega jego kunszt:

9. Po co komu kontrola trakcji?

Kierowca McLarena 650S igrał z ogniem. W niesprzyjających warunkach pogodowych wyłączył lub częściowo uśpił kontrolę trakcji. Po wciśnięciu gazu do dechy, automat zredukował przełożenie o kilka biegów – w wyniku tego silnik wkręcił się na wysokie obroty, co sprawiło że tylna oś momentalnie straciła przyczepność. Włączona kontrola trakcji w tandemie z systemem stabilizacji toru jazdy mogłyby w tej sytuacji skutecznie dozować przyrost momentu obrotowego i ewentualnie przyhamować właście koła.

8. Maserati próbuje driftować

Tłum wiwatował 32-letniemu kierowcy Maserati GranTurismo, który mimo nadwyżki mocy nie był nawet w stanie w kontrolowany i płynny sposób driftować po rondzie. Po wyjściu z zakrętu nie skontrował on odpowiednio szybko, przerzucając pojazd w drugą stronę i dodając gazu. Rozpędzony uderzył w trzy stojące na parkingu auta. Akcja miała miejsce w Kole:

7. Fizyka zakpiła z motocyklisty

W dzieciństwie nagminnie wmawiali mu, że ma ogromny potencjał i siłą swojego umysłu jest w stanie przenosić nawet góry. Jednak zamiast wykorzystywać walory intelektualne, lubował się w kopaniu wszystkiego, co popadnie. Nawyku z dzieciństwa nie udało mu się wyplenić:

6. Wojujący kierowca w Porsche Cayenne

Agresja na drodze ma różne oblicza. Tym razem gościnnie wystąpiła w poniższym filmie w formie Porsche Cayenne Turbo. Kierowca samochodu niejako sam siebie ukarał. Tak to się kończy gdy zamiast patrzeć się na wprost, nagminnie zerkamy w lusterka:

5. Łada... Rosja

Kierowca Łady poruszając się pasem rozpędowym próbował się włączyć do ruchu, bez stosownego zasygnalizowania manewru. Nie został wpuszczony, za co następnie starał się odegrać. Nie jesteśmy do końca przekonani czy udało mu się osiągnąć dokładnie to, co zamierzał…

4. Rudy za kierownicą

Prorocze słowa bohatera niechlubnego filmiku z Gorzowa – „kręcisz, będziesz miał filmik”. To świetna i krótkometrażowa produkcja z morałem potwierdzająca, że po spożyciu alkoholu, lepiej nie wsiadać za kierownicę samochodu. W parę minut można dorobić się więcej długów niż inni przez całe swoje życie...

3. Mistrz tylnego napędu 

Nazwa samochodu zobowiązuje – Ferrari 360 Modena wskazuje na to, że auto lubi obracać się wokół własnej osi. Spektakularnie udowodnił to kierowca w Hong Kongu, którego 400 KM przekazywanych na tylne koła przerosły jego umiejętności kierowania pojazdem. Dwukrotnie w przeciągu 20 sekund!

2. Kto się cegłą odgraża, cegłą dostaje

Złodziej przez godzinę próbował włamać się do samochodu, korzystając z bardzo wyrafinowanego narzędzia jakim jest… kamień. Po bezskutecznych próbach, na chwilę zniknął z kadru. W myśl zasady „im większy, tym lepszy”, powrócił na pole bitwy z wielkokalibrową cegłą. Jednak ta, ku jego zaskoczeniu, nie spełniła swojego zadania.

1. Babcia vs Mercedes CLK

O tym, że ponaglanie babci źle się może skończyć, przekonał się kierowca kabrioletu. Zaczął on trąbić na niczemu winną staruszkę, zwiększając obroty silnika. Doczekał się swojego… Siła „torebki babuni” wszakże, według niektórych, jest potężniejsza od młota Thora i szpadelki Zorro razem wziętych.

Kogo Wam najbardziej szkoda?

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.