Tajemnicza dziura w ziemi pojawiła się w rosyjskiej wsi. Czy to wina kosmitów?

Olga Konarzycka
26.07.2018 16:48
Dziura|undefined Fot. kadr z wideo Катаклизмы и катастрофы природы.„ГИГАНТСКАЯ ДЫРА НА ПОЛЕ В НИЖЕГОРОДСКОЙ ОБЛАСТИ | LARGE SINKHOLE IN RUSSIA"

W rosyjskiej wiosce Neledino pojawił się ogromnych rozmiarów lej krasowy. Na świecie już wczesniej odnotowywano tego typu zjawiska. Wielu wiąże je z przybyszami z kosmosu.

Planeta Ziemia jest pełna niewyjaśnionych zagadek, które nie zawsze są efektem działań matki natury. W różnych częściach świata można na przykład usłyszeć tajemnicze dźwięki, przez wielu uważane za oznakę zbliżającej się apokalipsy. Dziwne sygnały pojawiają się również pod wodą i mają one niezwykle niską częstotliwość. Zapraszamy do zapoznania się z kolejną niepokojącą anomalią – dziurami w ziemi, które pojawiają się w różnych miejscach świata. Co się za nimi kryje?

Gigantyczny otwór w ziemi pojawił się w rosyjskiej wsi         

Mieszkańcy wsi Neledino w Rosji dokonali zadziwiającego odkrycia. Na jednym z pól w położonej około 400 km od Moskwy miejscowości pojawiła się ogromna dziura. Miejsce natychmiast zostało zabezpieczone przez odpowiednie służby. Zgodnie z ustaleniami naukowców otwór ma ponad 32 metry średnicy i 50 metrów głębokości.

Dziura Fot. foto: kadr z wideo Катаклизмы и катастрофы природы. „ГИГАНТСКАЯ ДЫРА НА ПОЛЕ В НИЖЕГОРОДСКОЙ ОБЛАСТИ | LARGE SINKHOLE IN RUSSIA"

Zjawisko jest stale monitorowane przez rosyjski Departament ds. Sytuacji Kryzysowych. Jak na razie nie ustalono przyczyny powstania gigantycznych rozmiarów leja krasowego. Mogą one być związane z procesami zachodzącymi pod ziemią, takimi jak działalność wód podziemnych czy zapadnięcie się jaskini.

Czym są tajemnicze dziury w ziemi?

W przeszłości podobne zjawiska odnotowywano już w różnych częściach świata. W 2014 roku na Półwyspie Jamalskim odkryto bardzo podobny otwór, do tego znalezionego przez mieszkańców Neledina. Był on jednak prawie 2,5 raza większy – jego średnica wynosiła aż 80 metrów. Za przyczynę pojawienia się dziury uznano wówczas procesy geologiczne. Te obszary są bowiem bogate w złoża gazu ziemnego, który zbiera się pod powierzchnią zmarzniętej ziemi. W obliczu postępujących na Ziemi zmian klimatycznych, mogło jednak dojść do uwolnienia się gazu a nawet jego wybuchu i to właśnie to było przez to powstał krateru. Niedługo potem w tym regionie pojawiły się dwie kolejne dziury.

Podobna sytuacja miała miejsce na Uralu, w okolicach nieczynnej już kopalni w Solikamsku. Był to o tyle niebezpieczny przypadek, że w pobliżu zdarzenia zlokalizowane były domy. Mieszkańcy obawiali się, że istnieje ryzyko zapadnięcia się całej wioski. Powodem powstania wyrwy było zalanie znajdujących się pod ziemią pozostałości kopalni.

Tajemnicze dziury w Ziemi pojawiły się w różnych częściach świata

Jednym z pierwszych odnotowanych przypadków tajemniczych otworów odkryto w 2007 roku w Gwatemali. Jako, że wyrwa powstała w samym środku miasta, pochłonęła wówczas całe skrzyżowanie oraz znajdujące się w pobliżu zabudowania. Jej głębokość wynosiła aż 100 metrów i biegnie pionowo w dół. Sinkhole, bo tak też bywa nazywane to zjawisko, na terenie tego kraju pojawiają się nadzwyczaj często. Wyróżnia je nie tylko duża głębokość, ale również bardzo regularny okrągły kształt. Według tamtejszych wierzeń ich powstawanie jest związane z istnieniem pradawnych bóstw. Mają one w podziemiach sieć tuneli, które swoim zasięgiem obejmują całą planetę.

W kwietniu 2018 roku naukowcy NASA za pomocą specjalnego samolotu badawczego odkryli tajemnicze otwory w ziemi położone we wschodniej części Morza Beauforta. Ich powstanie tłumaczono ścieraniem się dwóch lodowców. W 2010 roku tego typu zjawisko pojawiło się również na samym środku jednej z chińskich autostrad.

Niecodzienne dziury w powierzchni ziemi odkrywane są w rozmaitych zakątkach świata. I chociaż najczęściej ich obecność wiązana jest z procesami geologicznymi, niektórzy sądzą, że może ona być dziełem pozaziemskiej cywilizacji.

Dziury w ziemi to efekt działania UFO?

Miłośnicy teorii spiskowych nie są do końca przekonani, że wyrwy w ziemi są efektem działania natury. Wątpliwości budzą nie tylko ich niezwykle regularne kształty i duże rozmiary, ale również fakt, że przecinają one skały i warstwy gleby o różnej twardości i głębokości.

Jedna z najpopularniejszych hipoteza przypisuje stworzenie tajemniczych otworów pozaziemskim przybyszom. Ponoć kosmici regularnie odwiedzają naszą planetę i prowadzą na niej odwierty w celach badawczych. Regularne otwory w ziemi o przekroju koła i niezwykle gładkich ścianach tworzą za pomocą zaawansowanej technologii, która nie jest jeszcze znana ludzkości.

Na temat pochodzenia dziur pojawiło się również wiele innych teorii. Jedna z nich mówi, że są one objawem tajemniczej i nieznanej współczesnym naukowcom anomalii. Inne przypuszczenia zakładają, że powstały w wyniku testów tajnej broni lub eksperymentów jądrowych.

A wy co sądzicie o niecodziennych otworach powstających w ziemi? Czy są wynikiem działań natury i zachodzących w niej procesów? Czy może kosmici faktycznie nieustannie monitorują Ziemię? Wszystkie teorie z pewnością dają do myślenia. Więcej niewyjaśnionych zagadek znajdziecie w Archiwum Tajemnic.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.