Tom Hanks o ludziach nienoszących maseczek ochronnych: "Nie szanuję was" [WIDEO]

07.07.2020 09:39
Tom Hanks|undefined Fot. Invision/Invision/East News

Tom Hanks był jedną z pierwszych sław, u której wykryto koronawirusa. Postanowił więc zwrócić się do osób, które odmawiają używania maseczek ochronnych.

Pandemia koronawirusa trwa w najlepsze, ale niektórzy wydają się o tym zapominać. Początkowo trwoga przed COVID-19 ustąpiła wygodzie wielu osób, które otwarcie ignorują zalecenie WHO, dotyczące noszenia maseczek ochronnych i dystansu społecznego. Z tego powodu Tom Hanks postanowił zabrać głos w tej sprawie.

Koronawirus - Tom Hanks o maseczkach ochronnych

Kiedy wybuchła pandemia koronawirusa, Tom Hanks był jedną z pierwszych sławnych osób, u której wykryto COVID-19. Wraz z żoną Ritą Wilson zostali poddani kwarantannie. Na szczęście lekarzom udało się wyprowadzić parę z groźnej choroby.

Przeczytaj także

Hanks nie jest jednak zadowolony z tego, jak obecnie wygląda podejście społeczeństwa do zaleceń WHO, szczególnie w USA, gdzie wzrost zachorowań na koronawirusa wciąż jest największy, a wiele osób ostentacyjnie ignoruje noszenie maseczek i wprowadzanie w życie dystansu społecznego. Aktor postanowił dosadnie wypowiedzieć się na ten temat w rozmowie z  AP Entertainment, przy okazji promocji nadchodzącego filmu "Greyhound".

Nie łapię tego. Po prostu tego nie rozumiem. To dosłownie wymagane minimum. Jeśli ktoś chce się spierać o to, czy zasadne są nawet minimalnie obostrzenia, to nie zaufałbym takiej osobie na drodze. Prowadząc samochód, musisz przestrzegać ograniczeń prędkości; musisz użyć kierunkowskazu; musisz unikać kolizji z pieszymi. Jeśli nie możesz zrobić tych trzech rzeczy, to rozumiem. Nie powinieneś prowadzić samochodu. Jeśli nie możesz nosić maski, myć rąk i zachowywać dystansu społecznego, to nie rozumiem. Nie mam dla ciebie szacunku, stary. Nie kupuję twojego argumentu.

Trudno nie zgodzić się z wypowiedzią Hanksa. Zachowanie osób niestosujących się do zaleceń stworzonych, by zmieniać rozprzestrzenianie się koronawirusa, jest dalece nieodpowiedzialne. Szczególnie w obliczu większej liczny zachorowań w USA, a konkretnie w stanach Arizona, Kalifornia, Floryda i Teksas.

Przeczytaj także

Czy słowa Hanksa dotrą do osób stawiających własną wygodę nad zdrowie i życie innych? Miejmy nadzieję. W innym przypadku ludzkość będzie się zmagać z COVID-19 jeszcze przez długie lata.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Jason Voorhees promuje maseczki ochronne. Ciekawy klip z gwiazdą "Piątku Trzynastego"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.