VW Crafter w 864 konfiguracjach

29.07.2016 10:23
VW Crafter w 864 konfiguracjach Fot. materiały prasowe

Nowy „wół roboczy” opracowany przez Volkswagena ma być dostępny w wielu opcjach wyposażeniowych i silnikowych. Nie zabraknie także różnorodnych dodatków.

Ich liczba może wręcz przytłaczać. Według producenta możliwe jest skonfigurowanie nowego Volkswagena Craftera na jeden z 864 sposobów. Bawić się można między innymi poziomami wyposażenia, długością i wysokością przestrzeni ładunkowej, silnikami oraz rodzajami napędu. Do wyboru są np. LED-owe reflektory, które mogą być adaptacyjne.

Samo wnętrze jest bardzo ergonomiczne. Pasażerowie mają do dyspozycji bardzo wiele wnęk i schowków. Ponadto miejsce pracy kierowcy może zostać doposażone o dodatki niegdyś zarezerwowane dla samochodów klasy premium, czyli automatyczną, dwustrefową klimatyzację, podgrzewane fotele i kierownicę, czy też nowoczesny system multimedialny z ekranem dotykowym.

Image 2 Crafter Fot. foto: materiały prasowe

Nowy Crater ma wyznaczać standardy w swojej klasie. Na tle konkurentów wyróżnia sie opływowym nadwoziem, którego współczynnik oporu powietrza wynosi 0,33 Cx. Auto może zostać wyposażone w ESP ze stabilizacją toru jazdy przyczepy, adaptacyjny tempomat, system automatycznego hamowania po kolizji, korekty toru jazdy w razie wystąpienia bocznych podmuchów, czy także asystent manewrowania z przyczepą.

Nie zabrakło takich dodatków z zakresu bezpieczeństwa jak asystent martwego pola, kamera cofania oraz asystent parkowania. Do tego w razie wypadku o bezpieczeństwo pasażerów zadba szereg poduszek powietrznych, włącznie z bocznymi kurtynami.

Image 6 Crafter Fot. foto: materiały prasowe

Pod maską Craftera może znaleźć się silnik o pojemności 2 litrów. To popularna jednostka wysokoprężna TDI. Do wyboru są warianty o mocy 102, 122, 140 lub 177 KM. Moment obrotowy może być przenoszony na przednie, tylne lub wszystkie koła, za pośrednictwem skrzyni ręcznej lub automatycznej. Niezależne od wybranej odmiany, producent obiecuje, że każdy z silników jest ekonomiczny, elastyczny i chętnie nabiera obroty już od najmniejszych wartości.

O jakość na liniach montażowych dbają pracownicy zakładu produkcyjnego we Wrześni.

Jak Wam się podoba?

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.