VW Polo Match – na pożegnanie modelu

19.12.2016 09:13
VW Polo Match – na pożegnanie modelu Fot. materiały prasowe

Niemiecki producent samochodów zaprezentował Polo 6. generacji w nowej odmianie – Match, jednocześnie podkreślając, że już wkrótce nastąpi kres produkcyjny tego modelu.

Nowy wariant został po zęby uzbrojony w nowoczesną technologię. Standardowo oferuje system multimedialny kompatybilny ze smartfonami (Apple CarPlay, Android Auto, Mirrorlink), elektrycznie składane i podgrzewane lusterka, automatyczną klimatyzację, czujniki deszczu, tylne czujniki parkowania i tempomat. Do tego klienci będą mogli korzystać z opcji Cam Connect, umożliwiającej połączenie z GoPro Hero 4 i wyświetlanie obrazów na ekranie systemu multimedialnego.

Pod maską będzie mógł pracować jeden z 3 silników. Spośród benzynowych do wyboru są 1-litrowy trzycylindrowy o mocy 60 KM lub 1,2-litrowy czterocylindrowy, generujący 90 KM. Alternatywnie można zdecydować się na 1,4-litrowego turbodiesla, legitymującego się mocą 75 KM. Jednostki będą współpracować z ręcznymi przekładniami. Wyłącznie motor wysokoprężny będzie mógł zostać wyposażony w automat DSG o 7 przełożeniach.

Pod względem stylistycznym, auto niemalże w ogóle nie wyróżnia się na tle bazowego modelu. Jedynym wyróżnikiem są standardowe 15-calowe felgi w nowym kroju. Samochód dostępny będzie w 3- lub 5-drzwiowej odmianie.

Producent już jakiś czas temu zapowiedział, że szykuje następcę Polo. Zupełnie nowy pojazd ma zostać opracowany na platformie MQB A0. W stosunku do obecnie oferowanego modelu następca ma być większy i lżejszy. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji więcej przestrzeni we wnętrzu, zarówno na nogi, nad głowami, jak i w bagażniku.

Nowe Polo będzie produkowane jedynie jako 5-drzwiowy hatchback. Jak zapowiedział Volkswagen – przyszli klienci mogą liczyć na bogatsze wyposażenie, w tym system multimedialny, asystentów kierowcy, tylną kamerę. Zredukowana masa własna przełoży się na mniejsze zapotrzebowanie na paliwo, a także pozytywnie wpłynie na właściwości jezdne.

Bazowa odmiana ma być napędzana 3-cylindrowym silnikiem o mocy około 75 KM. Pod maską będzie mogła znaleźć się również jednostka o pojemności 1.5 i mocy nawet do 160 KM. „Na szczycie łańcucha pokarmowego” oczekiwać można topowego GTI.

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.