W Paryżu powstał mural poświęcony Stanowi Lee i superbohaterom Marvela

08.06.2019 11:34
Stan Lee|undefined Fot. Yoshio Tsunoda/AFLO/EAST NEWS

Śmierć Stana Lee wstrząsnęła nie tylko światem komiksów i superbohaterów, ale także całą popkulturą. Ikoniczny artysta zostawił po sobie spuściznę, która będzie komentowana i kochana przez następne generacje. Komiksowego twórcę postanowili uhonorować Paryżanie - w stolicy Francji pojawił się bowiem mural poświęcony jemu i jego kreacjom.

Marvel nie byłby tak ogromną firmą, a jego herosi nie byliby tak popularni gdyby nie Stan "The Man". To właśnie Lee jest odpowiedzialny za współtworzenie większości najbardziej znanych superbohaterów z Domu Pomysłów. Mężczyzna przez lata pozostawał twarzą i dobrym duchem dla całej marki, więc gdy w listopadzie 2018 roku pojawiła się informacja, że Stan Lee nie żyje, fani komiksów zapomnieli o jakichkolwiek podziałach i animozjach i wspólnie opłakiwali stratę tak wielkiej postaci.

W Paryżu powstał mural poświęcony Stanowi Lee

Media społecznościowe zostały przejęte przez miliony wielbicieli na całym świecie - każdy chciał złożyć hołd wielkiemu twórcy. Do niedawnego przejawu tej miłości do Stana Lee doszło w Paryżu, gdzie w okolicach początku czerwca pojawił się sporej wielkości mural poświęcony twórczości komiksowego geniusza. Dzieło przedstawia nie tylko samego Stana "The Mana", ale również kilku bohaterów, którzy zostali powołani do istnienia przez artystę.

Przeczytaj także

Zobaczcie dzieło poświęcone Stanowi Lee, które ubarwia obecnie paryskie mury:

stan Fot. foto: reddit.com/marvel/bobouda

Na muralu możemy przeczytać m.in. "Spoczywaj w pokoju, legendo", a także hasło Stana Lee brzmiące "Excelsior!". Artyście towarzyszą najbardziej znani herosi Marvela w swoich początkowych wydaniach - widzimy Kapitana Amerykę, Hulka, Iron Mana, a także Spider-Mana, który według milionów osób na świecie jest najlepszą postacią, jaką kiedykolwiek wymyślił Stan "The Man".

Stan "The Man" był również znany ze swoich występów gościnnych w produkcjach filmowych Marvela - jego ostatnie cameo przypadło na tegoroczny film "Avengers: Endgame", który zamykał pewien rozdział w historii MCU. Film pojawił się w kinach 25 kwietnia 2019 roku. Stan Lee zmarł 12 listopada 2018 roku. Miał 95 lat. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.