WOŚP spełnia obietnicę. Łóżka dla pacjentów z koronawirusem wkrótce trafią do szpitali

03.11.2020 09:15
Jurek Owsiak|undefined Fot. Mateusz Jagielski/East News

Fundacja WOŚP kupiła łóżka dla pacjentów z koronawirusem. Organizacja zapowiedziała, że sprzęt trafi do szpitali jeszcze w tym tygodniu. 

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny obiecała wesprzeć polską służbę zdrowia w walce z pandemią koronawirusa. Tym razem organizacja ufundowała pacjentom łóżka, których brakuje w polskich szpitalach.

WOŚP kupiła łóżka dla pacjentów z koronawirusem

Niedawno Jurek Owsiak opublikował wpis, w którym kategorycznie zabronił szpitalom korzystania z łóżek zakupionych przez WOŚP do innych celów, niż te, do których zostały pierwotnie przeznaczone. Prezes Fundacji nie chciał, aby sprzęt zniknął z oddziałów geriatrii i psychiatrii dziecięcej, jednak podkreślił, że rozumie, jak duże jest zapotrzebowanie szpitali ze względu na koronawirusa. Po raz kolejny obiecał pomoc.

Koronawirus w Polsce. Kolejna pomoc od WOŚP i Jurka Owsiaka

Fundacja zajęła się zakupem łóżek dedykowanych specjalnie dla pacjentów z COVID-19. Jak deklaruje Jurek Owsiak:

Wobec ogromnych zapotrzebowań na łóżka realnie patrząc -możemy na jeden szpital zapewnić kupno 20 łóżek. Są to łóżka do intensywnej terapii. W tym tygodniu już pierwsze łóżka wyjadą z polskich fabryk do szpitali. Oczywiście zamawiamy kolejnie - w miarę jak będą wyprodukowane, będą trafiać do kolejnych szpitali. Niestety nie jesteśmy w stanie kupować kardiomonitorów i respiratorów. A to tylko czubek góry lodowej spośród próśb, które otrzymujemy z całej Polski.
Przeczytaj także

Fundacja nie pierwszy raz dołącza się do walki z koronawirusem. Wcześniej rozesłala już 13 000 masek Decathlon stanowiących pozostałości magazynowe po pierwszym etapie pomocy covidowej czy rozdysponowała 600 kombinezonów dla zespołów pogotowia ratunkowego.

Od początku pandemii WOŚP przekazała na walkę z COVID-19 sprzęt o wartości niemal 50 milionów złotych. Było to między innymi 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 34 respiratory (w tym 10 transportowych) i 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Do szpitali trafił również sprzęt o wartości 2.503.078,54 zł, który Fundacji przekazały firmy medyczne i nie tylko, m.in. 30 pomp infuzyjnych objętościowych, 25 zestawów USG czy 3 tys. masek sportowych, które po prostym dostosowaniu mogą być wykorzystywane jako wielorazowe maski ochronne.

 

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.