WOŚP spełnia obietnicę. Łóżka dla pacjentów z koronawirusem wkrótce trafią do szpitali

Fundacja WOŚP kupiła łóżka dla pacjentów z koronawirusem. Organizacja zapowiedziała, że sprzęt trafi do szpitali jeszcze w tym tygodniu.
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny obiecała wesprzeć polską służbę zdrowia w walce z pandemią koronawirusa. Tym razem organizacja ufundowała pacjentom łóżka, których brakuje w polskich szpitalach.
WOŚP kupiła łóżka dla pacjentów z koronawirusem
Niedawno Jurek Owsiak opublikował wpis, w którym kategorycznie zabronił szpitalom korzystania z łóżek zakupionych przez WOŚP do innych celów, niż te, do których zostały pierwotnie przeznaczone. Prezes Fundacji nie chciał, aby sprzęt zniknął z oddziałów geriatrii i psychiatrii dziecięcej, jednak podkreślił, że rozumie, jak duże jest zapotrzebowanie szpitali ze względu na koronawirusa. Po raz kolejny obiecał pomoc.
Koronawirus w Polsce. Kolejna pomoc od WOŚP i Jurka Owsiaka
Fundacja zajęła się zakupem łóżek dedykowanych specjalnie dla pacjentów z COVID-19. Jak deklaruje Jurek Owsiak:
Wobec ogromnych zapotrzebowań na łóżka realnie patrząc -możemy na jeden szpital zapewnić kupno 20 łóżek. Są to łóżka do intensywnej terapii. W tym tygodniu już pierwsze łóżka wyjadą z polskich fabryk do szpitali. Oczywiście zamawiamy kolejnie - w miarę jak będą wyprodukowane, będą trafiać do kolejnych szpitali. Niestety nie jesteśmy w stanie kupować kardiomonitorów i respiratorów. A to tylko czubek góry lodowej spośród próśb, które otrzymujemy z całej Polski.
Fundacja nie pierwszy raz dołącza się do walki z koronawirusem. Wcześniej rozesłala już 13 000 masek Decathlon stanowiących pozostałości magazynowe po pierwszym etapie pomocy covidowej czy rozdysponowała 600 kombinezonów dla zespołów pogotowia ratunkowego.
Od początku pandemii WOŚP przekazała na walkę z COVID-19 sprzęt o wartości niemal 50 milionów złotych. Było to między innymi 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 34 respiratory (w tym 10 transportowych) i 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Do szpitali trafił również sprzęt o wartości 2.503.078,54 zł, który Fundacji przekazały firmy medyczne i nie tylko, m.in. 30 pomp infuzyjnych objętościowych, 25 zestawów USG czy 3 tys. masek sportowych, które po prostym dostosowaniu mogą być wykorzystywane jako wielorazowe maski ochronne.
Oceń artykuł